Mirrory Mandrakelinuxu již v pořádku

Mirrory Mandrakelinuxu již v pořádku

Jak oznámil koncem minulého týdne Zdeněk Mazanec na mandrake.contactel.cz, je tento serverjiž plně synchronizován s hlavními mirrory MandrakeSoftu. Podobná je situace i na ostatních mirorech. Protože se však na různých místech stále opakují stejné otázky, rozhodl jsem se popsat, jak vypadá nová adresářová struktura serverů.

Přidal jsem i některé další detaily o verzích Community a Official.

Nová struktura adresářů na mirorech

Nejde o nic tajného, koneckonců celá nová struktura je popsána i v README souborech přímo na serverech. Celý strom s Mandrakelinuxem byl přesunut do adresářeMandrakelinux/ – jak vidíte,ten již respektuje nedávnou změnu v názvu. V něm najdete podadresáře následujících jmen…

Poznámka: všechny odkazy dále ukazují na mandrake.contactel.cz,na ostatních serverech je situace stejná vzhledem k adresáři Mandrakelinux/.

devel/

Obsahuje adresáře původně umístěné v Mandrake-devel/ a Mandrake-iso/:

  • devel/cooker/ – vývojová větev Mandrakelinuxu.
  • devel/community/ – poslední Community verze Mandrakelinuxu (viz změna vývojového modelu popsaná v tomto článku).
  • devel/10.0/ – starší Community verze, adresáře jsou popsány číslem označujícím číslo verze (10.0, 10.1 atd.).
  • devel/iso/ – ISO obrazy spojené s vývojem Mandrakelinuxu.

official/

Nahrazuje adresář Mandrake/ a najdete v něm následující podadresáře:

old/

Nahrazuje adresář Mandrake-old/ se staršími a nepodporovanými verzemi.

Staré umístění Nové umístění v Mandrakelinux/
Mandrake/ official/
Mandrake/updates/ official/updates
Mandrake/iso/ official/iso/
Mandrake-devel/ devel/
Mandrake-iso/ devel/iso/
Mandrake-old/ old/

Na mandrake.contactel.cz stále existujípůvodní adresáře, ve kterých jsou jen linky na novou strukturu. Doporučil bych všakpředefinování síťových zdrojů, abyste se vyhnuli případným potížím v budoucnu.

Jak je to s aktualizacemi pro 10.0 Community?

A ještě jedna neustále se opakující otázka – jak je to s aktualizacemi Community verze. Pro aktualizaci Community verze, z níž vychází i naše vydání, lze bez problémů použít aktualizace z adresáře official/updates/.Aktualizace totiž fungují na obou verzích.

Kdo má silné připojení k Internetu může si navíc Community verzi aktualizovat na Official,stačí jako zdroj aktualizací přidat strom s Official verzí a provést aktualizace(více v Errata k 10.0 ).Stejný strom je již v podstatě i v adresáři s 10.0 Community, výjimkou je jen balíčekmandrake-release.

Většinu balíčků z Official verze se mi podařilo dostat na UpdateCD, které bude hotovo koncem týdne a od příštího týdne jej budeme rozesílat předplatitelům. Zároveň budou všechny balíčky s Mandrake 10.0 CZ o toto CD doplněny a aktualizovaný set bude dostupný na těchto stránkách S menším zpožděním pak i u distributorů (záleží na nich). Na Slovensku v AgemSoftu budou aktualizované sety začátkem května. Na UpdateCD budou navíc všechny aktualizace do 16. dubna, včetně nového jádra.

Official 10.0?

A jak je to s verzí 10.0 Official? FTP strom je již na mirrorech, ISO obrazy Official verze jsou prozatím přístupné pouze členům MandrakeClubu.Předpokládám, že budou poměrně brzy uvolněny i pro ostatní uživatele. Krabicové verze“Official” budeme mít skladem pravděpodobně začátkem příštího měsíce.

Ještě pro jistotu uvádím FTP zdroje pro Mandrake 10.0 Official:

Opět nešlo nic tajného, originál je k dispozici na FTP v souboru Mandrakelinux/official/10.0/i586/Mandrake/base/hdlists.

To je snad vše …

… a já jen doufám, že utichne lavina opakujících se dotazů. Máte-li nějaké nejasnosti, ozvěte se ještě v diskusi k článku.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login