NEC a Mandriva společně vyvíjí Linux

Francouzský výrobce distribuce Mandriva a NEC computers oznámili  projekt společného vývoje Linuxových řešení pro firemní i veřejný sektor.

NEC již používá Linuxové platformy na serverové řadě Express5800, převážně Red Hat, ale také Novell Suse a japonský Turbolinux.

Dohoda s Mandrivou však zahrnuje nasazení open source OS nad rámec serverů, tedy i na desktopy a notebooky. 

Mandriva je známá svou uživatelsky přívětivou distribucí, dobrým přijetím u domácích uživatelů a prodejními úspěchy významným resortům francouzské vlády. To vše dělá z Mandrivy v očích NEC ideálního partnera pro evropskou kampaň.

"Díky tomuto partnerství získají zákazníci Mandrivy přístup k širšímu okruhu certifikovaného hardware pro svou infrastrukturu. Právě certifikace je klíčem k získání dalších zákazníků, protože přináší vyšší záruku kvality poskytovaných řešení." říká Francois Bancilhon, Mandriva CEO. "Jde o naše první partnerství s firmou NEC a těšíme se na týmovou práci s výrobcem, který má tak významnou pozici na trhu."

Obě společnosti prohlásily, že vyvinou specifická řešení pro soukromý a veřejný sektor a dokonce i řešení přizpůsobená individuálním požadavkům ze soukromé a vzdělávací sféry.

Převzato z:
http://www.pcpro.co.uk/news/78126/nec-mandriva-develop-corporate-linux.html

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login