Nová jádra řady 2.2.x i 2.4.x

Máme tady oficiálníoznámení o nových jádrech pro Mandrake 7.1, 7.2, 8.0, 8.1, 8.2, Corporate Server 1.0.1 aSingle Network Firewall 7.2. Jádro pro 8.1 na platformě IA64 bude také brzy dostupné.V nových jádrech je opravena celá řada nejen bezpečnostních chyb: namátkou vimplementacích CIPE (VPN tunel), ICMP (což by se ale nemělo týkat Mandrake),Netfilter – IRC část, oprava staré zlib chyby atd. Jádra obsahují i některé nové ovladače pro hardware. MandrakeSoft doporučuje update všem uživatelům.

Pozn: update nelze provádět pomocí služby MandrakeUpdate, musíte vše provést ručně vkonsoli. Před instalací jádra se přesvědčte, zda máte aktualizovány všechny ostatnípotřebné balíčky jako např. iptables, mkinitrd nebo initscripts. Jsou-li pro Vašiverzi balíčky k dispozici (dozvíte sezde),pak je musíte updatovat všechny. Pro instalaci použijte zásadně příkaz rpm -ivh balíček_jádra.Po instalaci se důkladně ujistěte v souboru /etc/lilo.conf (používáte-li LILO),/boot/grub/menu.lst (GRUB) nebo /etc/yaboot.conf (PPC platforma), že mátemožnost zavést starou i novou verzi jádra!

Před restartem je třeba zapsat na disk změnu zavaděče systému. Pro LILO tak učinítepomocí /sbin/lilo -v, pro GRUB platí sh /boot/grun/install.sh aPPC uživatelé použijí /sbin/ybin -v.

1 komentář

  1. PetoS | 16.07.2003 | 10:59 | Odpovědět

    Odkedy treba po zmene menu.lst (grub) spustat znovu install.sh ?

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login