Nové balíčky pro Mandriva Linux 2009 Spring

ikona-rpmNejnovější balíčky v Peťošově repozitáři:

Warzone2100 (verze je 2.2.3): realtime strategie s pěknou 3D grafikou. Po nainstalování je nutné, aby každý uživatel  předtím, než bude hrát, spustil warzone-video-init, čímž provede inicializaci videa. Videa jsou totiž dělány značně nešťastně, každý uživatel musí mít ve svém domovském adresáři soubor s videi — vyřešil jsem to automatizovaným scriptem, který provede nikoli kopírování, ale prolinkování přes symbolický link. Ten, kdo tento script spustí jako první, bude muset znát heslo správce — musí se totiž videa stáhnout ze serveru a nahrát do adresáře, do nějž má přístup jen správce a být připojen na internetu (bude staženo více jak 500M dat)! Tento script stačí spustit jen jednou jedinkrát, poté již stačí spouštět warzone jakkoli je libo (ikonou, příkazem…).

AcetoneISO2(verze 2.1.1): GUI nástroj pro připojení nejrůznějších obrazů disků. Netřeba pro připojení znát heslo správce!

ePSXe(verze 1.6.0): Emulátor konzole PlayStation včetně driverů a BIOSu.

Furiusisomount(verze 0.9.0.1): Další mountovací nástroj.

Poslední 3 jmenované jsou verze založené na Hanzovi — on udělal většinu práce, já to jen doupravil do toho, jak to “Mandriva chce” 😉

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login