Nové produkty Mandrake 10.1

Již minulý týden jsem slíbil informace o podobě nových produktů s Mandrakelinuxem 10.1. Nestihl jsem to sice v termínu, ale tady jsou. Doufám, že jsou dostatečně podrobné a zodpoví většinu dotazů na produkty, kterých k nám chodí poslední dobou velmi mnoho.

Rozdělení produktů

Od poslední verze se udály dvě velké změny. Uživatelů Mandrakelinuxu rychle přibývá a společně s jejich počtem rostou i požadavky. Ten by chtěl to, jiný zase ono a třetí úplně něco jiného. Také sílil tlak na DVD verzi produktů protože mnohé z vás otravovala únavná diskotéka s mnoha CD. Také nám utěšeně narostla dokumentace, jejíž hodnota již dávno převýšila hodnotu dodaných médií. Proto najdete v shopu místo jednoho obvyklého setu hned čtyři produkty:

 • Knihu Používáme Mandrakelinux 10.1– tištěnou dokumentaci k Mandrakelinuxu 10.1 prodávanou samostatně.
 • Knihu Používáme Mandrakelinux 10.1 s CD přílohou, uživatelskou dokumentaci s CD přílohou vycházejí z PowerPack edice.
 • Knihu Používáme Mandrakelinux 10.1 s DVD přílohou, první DVD je klasický PowerPack, na druhém najdete Contrib a archív PLF.
 • Krabici Mandrakelinux 10.1 CZ obsahující CD i DVD média, Aktualizační CD, dokumentaci a jako bonus navíc Mandrakemove 2 CZ i s uživatelskou příručkou.

Z aktualizačního CD se stal víceméně také samostatný produkt. Automaticky je přidáván pouze ke krabici, budete-li kupovat knížky, musíte jej přikoupit – v shopu jsou proto vytvořeny i balíčky několika produktů dohromady. Spolu s produkty se mění i princip výhodného celoročního předplatného, kdy uživatelům automaticky chodí produkty a aktualizační CD. Současným předplatitelům již byly zaslány dotazníky, v jaké verzi a jakým způsobem budou chtít dále v předplatním pokračovat.

Detailní popisy i s cenami najdete na shop2.mandrake.cz. K produktům budou tak jako minule přibaleny samolepky s "tuxovou" tématikou.

Official verze, powerpack základ

S verzí 10.1 pokračuje Mandrakesoft novém způsobu vydávání – máme Community a Official verzi. Zároveň stále nabízí výhody členům Mandrakeclubu, kteří dostávají ISO obrazy dříve a mají více na výběr.

Na základě odezvy uživatelů a také vlastních zkušeností jsme se rozhodli vydat tentokrát Official verzi. Doufám, že tento krok ohodnotí většina našich uživatelů kladně, osobně jsem s Official verzí zatím na žádné větší problémy nenarazil. Navíc, po domluvě s Mandrakesoftem, dostanou čeští a slovenští uživatelé opět edici PowerPack upravenou případě CD verze tak, aby obsahovala co nejvíce software,

Protože se objevilo velké množství aktualizací, vydali jsme hned aktualizační CD, na kterém je kromě 200MB aktualizací také klubové KDE 3.3.1 a nové ovladače pro grafické karty ATi a NVidia. Pozor, při objednávání mějte na paměti, že aktualizační CD nyní není součástí všech produktů! Automaticky jej dostanou pouze předplatitelé, kteří objednávali do pátku 5.11., hned další pondělí jsme o této změně informovali a CD přibylo v shopu.

Doufám, že cca vás týdenní zdržení v důsledku přípravy aktualizačního CD nebude – vzhledem k jeho obsahu – mrzet. Podívejme se detailně na obsah médií.

Obsažený software

CD média mají 700MB, DVD jsou pak 4.7GB (dvouvrstvé 9 GB DVD zkusíme v další verzi, bude-li zájem). Všechna média jsou plná softwaru až po okraj, najdete na nich asi toto:

 • Jádro 2.6.8.1 i 2.4.27pre2 ve všech "obvyklých variantách (tzn. obyčejná verze, smp, secure, enterprise atd.), dále multimediální jádra a rozšířená jádra z Contribu.
 • Mnoho pracovních prostředí – KDE 3.2.3, GNOME 2.6, XFCE 4.0.6, IceWM 1.2.16, WindowMaker 0.90 (cvs verzi), Enlightenment 0.16.7, FluxBox 0.9.10.
 • X.org 6.7.0, volitelně pak X.org 6.8.1.
 • Kancelářské balíky OpenOffice.org 1.1.3 s CZ/SK nápovědou, KOffice 1.3.3 (1.3.4 na aktualizačním CD), Abiword 2.1.8 a GNumeric 1.2.13.
 • Webové prohlížeče jako Mozilla 1.7.2 (včetně FireFoxu a Thunderbirdu), dále Konqueror z KDE 3.2.3, Galeon 1.3.17, Epiphany 1.3.8, Dillo 0.8, Lynx 2.8.5 a Links 2.1pre13.
 • Opera 7.54 ve verzi pro Mandrakelinux.
 • Macromedia FlashPlayer 7.0 pro Mozillu.
 • RealPlayer 8.0 s novými kodeky.
 • Audio aplikace – XMMS 1.2.10, Totem 0.99.15, Grip 3.2.9 nebo KsCD pro přehrávání, pro nahrávání pak Krec a pro zpracování zvuku například Audacity 1.2.2.
 • Video přehrávače Mplayer 1.0pre5, Xine 1.0rc6, Totem 0.99.15 a Aviplay 0.7.39.
 • Kino 0.7.3, MEncoder 1.0pre5 pro úpravu a nahrávání videa.
 • Pro sledování televize pak výborný TVtime 0.9.12, XawTV 3.91 a nebo Zapping 0.7.1.
 • Evolution 2.0.1 a Kontact 3.3 pro správu osobních informací a pošty.
 • Pro vektorovou grafiku tam najdete Scribus 1.2, Sodipodi 0.34 a Karbon 1.1.3.
 • The GIMP 2.0.4 a také GQView 1.5.2, KuickShow a ImageMagick 6.0.4 pro práci s rastrovými obrázky.
 • Krusader 1.40 a další správci souborů jako Konqueror, Nautilus a Midnight Commander.
 • Vývojové nástroje – kolekci GCC 3.4.1, Kdevelop 3.0.4, Glade 2.2.6.
 • Ovladače grafických karet ATI a NVIDIA v RPM balíčcích pro standardní jádra.
 • Ovladače pro softwarové modemy s čipem HCF/HSF a Lucent v RPM balíčcích.
 • Acrobat Reader 5.09 i s pluginem pro prohlížeče.
 • A další aplikace, hry, nástroje …

Pozor, některé uvedené součásti najdete jen na některých médiích! Pro jistotu uvádím kompletní výpisy (ls -laR) všech médií, z nichž získáte lepší představu o jejich obsahu. CD 1: TXT nebo ZIP, CD 2: TXT nebo ZIP, CD 3: TXT nebo ZIP, CD 4: TXT nebo ZIP. Dále pak DVD 1: TXT a ZIP, DVD 2: TXT a ZIP a ještě aktualizační CD: TXTa ZIP.

Protože je souborů hodně, dal jsem je i do jednoho společného archívu.

Přikládám náhledy některých CD, DVD a aktualizačního CD:

Manuál a krabice

Manuál byl opět hodně rozšířen, na základě vašich podnětů a připomínek se rozrostl na 300 stran. Zároveň jsme zvětšili formát z původního A5 na "zhruba C5" – kdo viděl knížku k Mandrakemove, tak asi již tuší. Hlavní kapitoly zůstaly stejné, alespoň pokud jde o názvy, nebudu je zde proto vypisovat. Nejvíce se tentokrát rozšířila sekce o správě systému, dále aplikace a práce s nimi a také tipy a triky. Ohlasy těch, kteří četli knihu před vydáním, potvrzují správné zaměření. Za to musím opět poděkovat vám, uživatelům Mandrakelinuxu. Již dlouhou dobu se při psaní řídím pouze vašimi požadavky.

Celý manuál jsem opět sázel pdfCSLaTeXem a zdrojové kódy se rozrostly na pěkných 700KB (minule cca 500). Počet obrázků překročil dvě stě, přibylo mnoho tabulek s klávesovými zkratkami a příkazy. Když jsem knížku dopisoval, říkal jsem si, že do příští verze by možná již nebylo do věci provést rozdělení na dvě publikace podle zaměření – jedna část opravdu pouze uživatelská, druhá tak trochu do hloubky. Máte-li k tomuto nápadu nějaké komentáře, ozvěte se v diskusi pod článkem.

Zpracování zůstalo víceméně stejné, vazba i papír, měnil se pouze formát. Obálky máme tentokráte dvě – k CD a DVD verzi, jsou barevně odlišené, jak uvidíte dále. Krabice vychází barevně z CD verze, snažili jsme se ji udělat takovou aby připomínala větší knížku a "zapadla" do knihovničky. Protože jde o naši první krabici, uvítáme veškeré připomínky k obsahu nebo provedení stejně jako nápady, co byste v ní rádi viděli v další verzi. A nyní již obrázky:

obrázek

obrázek

obrázek

Manuál je jako vždy k dispozici v elektronické formě (PDF), najdete jej konkrétně na ftp.mandrake.cz. Velikost je skoro 30MB! Ve stejném adresáři naleznete tištěná Errata k verzi 10.1 – když tam moc tištěná nejsou ale asi je jasné, co jsem chtěl říci.

Ti z vás, kteří si stáhli dokumentaci k Mandrakemove, si možná všimli, že jsem změnil licenci manuálu. Úplně stejně jsem postupoval u 10.1, tzn. manuál je možné volně šířit pouze v případě, že nebude sloužit ke komerčním účelům. Většina takových šiřitelů totiž neměla ani tu slušnost, aby napsala, odkud dokumentace pochází a kdo ji dává k dispozici. Mám s ní opravdu hodně práce a přijde mi to trochu nefér, proto jsem licenci změnil. Až se jejich chování změní, budu uvažovat o změně na původní stav.

Dostupnost

Všechno máme již ve výrobě a dodavatelé přislíbili, že bude hotovo začátkem příštího týdne. Za týdenní zpoždění oproti plánu tentokrát může naše rozhodnutí vydat rovnou aktualizační CD, ale jako vždy máme zájem na tom, abyste dostali pokud možno co nejlepší produkt.

Předplatitelé a předobjednávky budou proto vyřízeny až v průběhu příštího týdne. Tím se zároveň prodloužila možnost zvýhodněných předobjednávek na shop2.mandrake.cz.

Zkušenosti s 10.1

Závěrem si dovolím několik málo zkušeností. Zatím se mi nikdo neozval se svými zkušenostmi s 10.1 na zveřejnění u nás na webu, proto se pravděpodobně brzy dočkáte obsáhlejšího pohledu na novou verzi ode mne.

Oficiální Errata zatím mají pouze jednu položku, to není špatné. Česká Errata chystám, tam jich bude jako vždy více ale ani to není zlé. Až na nemožnost vypnout APIC u svého notebooku mne nic netrápí. Naštvalo mne pár problémů s fonty (konsole, MdkKDM), které se objevily po vydání Community a o kterých jsme se dozvěděli až s finálními ISO. Není to strašné, ale kdybychom měli přístup ke změnám, nemuselo to tam být.

Jinak dojmy celkem pozitivní, zkoušel jsem nasadit i X.org 6.8.1 (bez problému, ale nefungují akcelerované ovladače některých grafik) a KDE 3.3.1 (divné fonty, jinak v pořádku i při delším používání, ale jako KDE-luser jsem si oproti 3.2 nevšiml výrazných změn). Testoval jsem na více počítačích, fatální problémy jsem nezaznamenal nikde.

Přidávám ještě pár obrázků 10.1:

obrázek obrázek obrázek
Instalace nic převratného nepřináší … Konqueror z KDE také asi ne. Zato GNOME má novou ikonku "tento počítač", brr.
obrázek obrázek obrázek
Gimp2 je konečně stabilní. Openoffice má jakési nové ikony. Ovládací centrum se chvála bohu vrátilo k původní navigaci.

Ode mne by to bylo zhruba všechno. Komentáře k produktům, nové verzi a jejím vlastnostem přidávejte do diskuse k článku. Budou tak jako vždy vyslyšeny při přípravě další verze.

35 komentářů

 1. Anonym | 15.11.2004 | 18:35 | Odpovědět

  No jako obvykle:
  kdyz uz si myslim, ze nemuzete pro sireni MDK udelat vice, prekvapite me co vsechno jeste umite 🙂
  Zda se ze jste zase (tj. jako obvykle 🙂 odvedli dobrou a plne profesionalni praci. A z toho duvodu, jsem si objednal tu verzi za 1000,- 🙂

  PS:
  paty obrazek o ikonkach OOo
  http://www.mandrake.cz/artimg/10.1-CZ/openoffice.png
  je nezvestny…
  ahoj Petr

 2. David Horky | 15.11.2004 | 18:55 | Odpovědět

  Díky za podporu. Chyba s obrázkem odstraněna.

 3. tom | 15.11.2004 | 19:20 | Odpovědět

  Obrazek uz tam je, ale ze spatne verze 🙁
  Ma tam byt OpenOffice 1.1.3 a ne 1.1.2
  Jinak ja mam MDK 10.1 Community + aktualizace na notebooku Compaq Armada M 700 a ACPI jde vypnout i zapnout.
  S MDK 10.1 jsem spokojeny.

 4. Kryštof | 15.11.2004 | 21:20 | Odpovědět

  Měl jsem předplacenou verzi 9.2 + následující. Musím si teď znovu objednávat předplatné? Matně si vybavuji, že u toho předplatného bylo něco v tom smyslu, že mi bude zaslána další verze na dobírku atím, že ji uhradím, tak obnovuji předplatné – jestli se pletu, tak mě opravte. Díky.

 5. Brouk Pytlik | 16.11.2004 | 08:45 | Odpovědět

  Ad rozdělení.
  Docela zajímavá myšlenka. Pokud se povede najít rozumná hranice toho, co ještě patři do uživatelské části a co již ne, tak by to mohl být jednoznačně přínos.

 6. Myk | 16.11.2004 | 10:41 | Odpovědět

  Nedávno jsem si v knihovničce dělal místo na novou příručku a když jsem tam viděl 9.2 a 10.0, trošku mi přišlo líto papíru. Vlastně jsem si uvědomil, že 9.2. jsem přečetl celou, ale 10.0. jsem jen tak prolítl, jestli mě mezi již jednou přečtenými informacemi něco do oka nepraští.
  Nešlo by s tím rozdělením nějak rozdělit informace pro začínající a “pokročilé uživatele”? Úplní nováčci by si kupovali verzi se základní příručkou, která by jim odkryla základní věci a moc by se verzi od verze nelišila. No a ti kteří už budou mít v knihovničce příručku 10.0 a 10.1 by si pak objednávali jenom s pokročilejší příručku, kde už by nemuseli přeskakovat kapitoly věnující se úplným základům.

 7. Makro | 16.11.2004 | 10:48 | Odpovědět

  Jsem jednoznačně pro dvě publikace. Sety jsem zakoupil již tři a knížky se mi doma poměrně hromadí. Vzhledem ke skutečnosti, že základy práce s MDK se příliš nemění, určitě by mi knížka, která jde více do hloubky, přišla vhod.

 8. Rudolf | 16.11.2004 | 11:20 | Odpovědět

  Instaloval jsem ftp verzi, bohužel fatální problémy jsem zaznamenal, viz zpráva v konferenci mandrake@mandrake.cz z 15.11.2004 se subjektem: “Mandrake 10.1 Official ftp instalace”, jinak jsem ještě navíc zaznamenal problémy s knihovnou ncurses (částí forms).

 9. h7 | 16.11.2004 | 14:08 | Odpovědět

  Ahoj, zakoupil jsem si mandrake silver club a cekam ,kdy si budu moci stahnout mdk 10.1. amd64 a zatim se nic nedeje…nevite nekdo proc? Doufam ,ze je to nebude vydrb ….

 10. Valheru | 16.11.2004 | 15:48 | Odpovědět

  Dobry Den .

  Prosim jak je na tom 10.1 s podporou Gtran Modemu res CDMA .V 10.0 se mi ji nepodarilo rozbehat na rozdil od SUSE kde to byla otazka par min. V MDK 10.0 byl podle mne problem s ACM.Mel ste moznost toto otestovat ???

 11. Pavouk | 16.11.2004 | 18:20 | Odpovědět

  V Mandrake 10.1 je standardne x.org verze 6.7, ve ktere neni podporovana integrovana grafika Castlerock v chpsetu VIA CLE-266. Lze nekde stahnout balicky x.org 6.8.1? Koukal jsem, ze jsou obsazeny na 1. DVD, da se to popripade samostatne za rozumnou cenu koupit? 10.1 jsem nainstaloval z CD z Invexu…

 12. Christof | 16.11.2004 | 22:34 | Odpovědět

  ad 9) 10.1 pro AMD64 ke stazeni v Clubu bude, zatim to vazne na nedostatku casu odpovednych lidi

 13. tom | 16.11.2004 | 23:35 | Odpovědět

  Ty CD, DVD a obalky vypadaji moc hezky.

 14. Anonym | 16.11.2004 | 23:40 | Odpovědět

  1. obednal jsem si toto: 1 x Předobjednávka – Mandrakelinux 10.1 Official CZ Pack () = 940Kč, co teda nyní dostanu?

  2. Kdy zacnete odesilat obednavky?

  Děkuji za odpověď

 15. jayjay | 17.11.2004 | 10:00 | Odpovědět

  jde, stahoval jsem xorg-6.8.1 do sveho mdk 10.0 kvuli dri radeon ktery zde ma 3d akceleraci i pro gk na mojem notebooku… balicky byly urceny pro 10.1

  nazev balicku jak by to melo najit na googlu:
  xorg-x11-6.8.1-0.100.4-mdk.rpm

 16. brutwan | 17.11.2004 | 14:01 | Odpovědět

  Bude už v této verzi konečně fungovat tv tuner Leadtek Winfast 2000XP Expert?

 17. Anonym | 17.11.2004 | 14:33 | Odpovědět

  Kdy bude k dispozici verze TurboPlus?
  Verzi community i official uz jste zverejnili…
  A pobezi mi v nem ma externi 5 a 1/4 FDD znacky DYNO?

  Ps: nesnasim cekani nez mi dojde predobjednana verze… Oznamite az rozeslete vsechny predobjednavky? (jestli se na me treba nezapomnelo 🙁 )
  Petr

 18. Antonín Slejška | 18.11.2004 | 11:19 | Odpovědět

  V příspěvcích 14 a 17 a do jisté míry i v 4 zazněl dotaz na to, kdy bude Mandrake 10.1 rozeslán předplatitelům. Jelikož mám MDK rovněž předobjednán a docela bych si jej již rád nainstaloval na nový notebook, tak se k těmto dotazům připojuji…

 19. Makro | 18.11.2004 | 11:51 | Odpovědět

  Píšete, že součástí distribuce jsou ovladače pro softwarové modemy s čipem HCF/HSF a Lucent v RPM balíčcích. Jedná se o plnou verzi, nebo mi po 30 dnech modem poběží pouze na 14,4 kb/s jako s ovladači z http://www.linuxant.com??? Ve verzi 10.0 byly také jakési ovladače přiloženy, ale vůbec se mi to nepodařilo rozchodit (myslím, že to házelo chybu jádro 2.4._ a vyšší, přestože jsem měl nainstalováno 2.6._)…

 20. Brubac | 18.11.2004 | 15:17 | Odpovědět

  Rozdlení na dvě publikace je určtě dobrý nápad, představoval bych si, že jedna by popisovala spíš ovládání pomocí grafického režimu a jen základní programy a druhá by se soustředila na administraci a na to, co je nutno / lze také dělat v konzoli, co napsat do kterého configu apod.
  Ovšem jestli to takhle půjde dál, bude dokumentace k MDK za chvíli nejrozsáhlejší přehlednou dokumentací k linuxu vůbec a bude se překládat do cizích jazyků…

 21. honza | 18.11.2004 | 16:16 | Odpovědět

  Zajimalo by me jestli nekdo zkousel instalovat 10.1 na jiz nainstalovanou 10.0
  Mam celkem dobre fungujici 10.0 a nerad bych si system nejak vyrazne rozhodil, nerad bych prisel o data apod.
  Nevim jestli to mam riskovat.

 22. mari | 18.11.2004 | 16:21 | Odpovědět

  Všem, kteří netrpělivě očekávají svou předobjednanou zásilku:

  Jako první z výroby dorazí knižní verze s CD a DVD přílohami… jejich dostupnost očekáváme počátkem přístího týdne, tj. pokud vše vyjde tak, jak má, začneme v pondělí rozesílat tyto zásilky.

  Krabicová verze bude dostupná o pár dní později.

  Jakmile produkty dorazí, a také jakmile budou rozeslány předobjednané zásilky, objeví se tu o tom určitě zprávička.

 23. Petr Jakubec | 18.11.2004 | 18:36 | Odpovědět

  to 19 / posted by Makro

  mno s licenci to veru nevim, sle pochybuji ze to bude plna verze.
  jinak verze 6.03 uz umi 2.6 jadra.viz
  https://www.linuxant.com/drivers/hsf/full/downloads-mdk-x86.php
  ALE:
  $ 14.95 je opravdu zajimavy peniz, nechcete radeji zakoupit opravdovy modem, tedy treba microcom a to jedine externi a uplne nejlepe na seriovy port.
  urcite je to “vyhodnejsi” koupe, nez se nechat odirat od firmy, ktera neumi ani poradny modem…
  PJ

 24. dejf | 19.11.2004 | 16:51 | Odpovědět

  Kdyz jste psali o tom, ze control center je z5 ve starem, znamena to, ze lze opet vypnout/zapnou embeded mod? To me prudilo v 10.0 nejvic a z fotky to vskutku patrne neni.
  Kdy bude 10.1 k dispozici ke stazeni?

 25. Christof | 19.11.2004 | 17:28 | Odpovědět

  ad 24) na FTP uz balicky z 10.1 jsou a clenove Clubu si muzou stahnout ruzne verze ISO
  casem se urcite objevi na FTP i ISO 3 zakladnich CD , ale netusim kdy

 26. Marex | 21.11.2004 | 10:33 | Odpovědět

  -> prispevek 15
  Lidi, proc se tak trapite hledanim RPMek na googlu?
  Mate prece RPM Find (www.rpmfind.net) a PBone (rpm.pbone.net)
  Staci zadat program a mate to tam pro vsechny mozne distribuce.
  …nebo taky staci namapovat do zdroju contrib a jpackage a jedem!

  -> prispevek 21
  Ja mam posledniho MDK z linuxexpa (10.0comm) a doupdatoval jsem se pres 10.0off. 10.1comm. a 10.1off. az na 10.2cooker 🙂
  Je to v poho, jenom musis vedet, co updatit (nejlepe vse najednou), jinak ti muzou zacit vyskakovat segfaulty atd…

 27. slavo | 22.11.2004 | 08:54 | Odpovědět

  Zdravim, neviete kedy zacne agemsoft predavat MDK 10.1 na Slovensku, chodim na jeho stranky pravidelne,ale zatial ziadna zmienka.

 28. standa | 23.11.2004 | 13:44 | Odpovědět

  ty ATI drivery, ktere bude obsahovat official verze, jsou i pro starsi modely? Mam Radeon 7000VE, takze linux drivery pro 8500 a vys jsou mi na pytel.

 29. bibri | 24.11.2004 | 10:07 | Odpovědět

  Verze 7xxx jsou podporovane ovladacem “radeon” primo v X.org, Firemni ATi ovladace pro ne nepotrebujete.

  Mam v notebooku 7500 a jede bez problemu i s akceleraci…

 30. DanoD | 29.11.2004 | 22:04 | Odpovědět

  hmm dobre som to pochopil, ze v krabicovej verzii je na cdckach to iste ako na dvd? Uvazujem totiz ktory produkt si kupit???

 31. Kalda | 01.12.2004 | 19:00 | Odpovědět

  Prosim muzete mi napsat adresu toho contribu? Vzdy, kdy zadam adresu contribu, co jsem nasel, skonci to vzdy hlasenim, ze hdlist nelze nalezt.

  Diky

 32. Marex | 02.12.2004 | 06:50 | Odpovědět

  mas jenom blbe namapovany hdlist, do kolonky “soubor se syntezou” zadej “../media_info/synthesis.hdlist_contrib.cz” nebo “../media_info/synthesis.hdlist2.cz”
  btw jakou mas verzi MDK a jakou mas cestu ke contribu?
  imho je taky dobre si namapovat jpackage

 33. Kalda | 03.12.2004 | 16:54 | Odpovědět

  Dík. Ta druha možnost funguje.

  Mám 10.1 Official a cesta je
  ftp://ftp.fi.muni.cz/pub/linux/mandrakelinux/devel/cooker/i586/media/media_info/synthesis.hdlist2.cz

  Moc dík

  Kalda

 34. bibri | 03.12.2004 | 18:21 | Odpovědět

  POZOR! Prezmerujte si to z devel/cooker na official/10.1, jinak brzy narazite.

  Cooker byl uz myslim rozmrazen a probiha v nem vyvoj dalsi verze!

 35. Petr J.(eagle) | 25.12.2004 | 22:06 | Odpovědět

  29 / posted by bibri Středa 24. Listopadu 2004, 10:07
  Verze 7xxx jsou podporovane ovladacem “radeon” primo v X.org, Firemni ATi ovladace pro ne nepotrebujete.

  Mam v notebooku 7500 a jede bez problemu i s akceleraci…

  Hmmm, já mám na notebooku taky 7500 (32MB-RAM) a neakceleruje mě to – vidím to na TuxRacerovi, pod XFree86 šlapal jak o život a teď jede jak kdyby byl namazanej lepidlem a tancoval break-dance před stroboskopem.

  Kde může být problém?

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login