Novinky ze světa Mandriva Linuxu #119

Vítejte v novinkách ze světa Mandriva Linuxu. Z obsahu: Beta verze Mandriva Kiosk Lite pro členy; Mandriva vstupuje do projektu ENERGY; Linuxtag 2006; Mandriva Security.

Hlavní zpráva

Beta verze Mandriva Kiosk Lite pro členy klubu

Těsně za Mandriva One dostávájí členové klubu další exkluzivní nabídku: první verzi webové instalační služby Mandriva Kiosk v testovací fázi, dostupné pro členy Silver úrovně a vyšší. Instalace balíků (bundles) software jeko KDE 3.5 či Open Office 2.0 je s pomocí Mandriva Kiosk Lite zjednodušena na jediné kliknutí (a znalost hesla správce). Mandriva Kiosk v současnosti  obsahuje i586 (x86-64 prozatím ne) KDE 3.5, OpenOffice.org 2.0, GNOME 2.12 nebo Mozilla Firefox/Thunderbird 1.5; je podporována Mandriva Linuxem 2006 a Mandrivou One. Jestliže jste členem klubu v úrovni Silever či vyšší a chcete pomoci s testováním Mandriva Kiosk Lite, nejprve nainstalujte aktualizované balíčky a navštivte beta stránky Mandrivy, kde najdete i Mandriva Kiosk. Více informací o službě a pomoci s jejím testováním získáte na stránkách klubu.
http://start2.mandriva.com/kiosk/2006.0
http://start2.mandriva.com
http://club.mandriva.com/xwiki/bin/Main/KioskLiteTesting

Mandriva v důležité roli na tiskovém summitu ODSL

Till Kampeter, který dohlíží na oblast vývoje Mandrivy spjatou s tiskem, se podílel na organizaci Desktop Printing Summit pořádaného ODSL (Open Source Development Labs). ODSL je nezisková organizace usilující o zapojení Linuxu do podnikové sféry, jejímž členem je i tvůrce kernelu Linus Torwalds. Till pomáhal nejen při samotné organizaci summitu, ale zároveň se ujal moderování několika setkání, která svedla dohromady vývojáře open source se zástupci mnoha významných výrobců tiskáren. Největší přínos těchto setkání se projevil v oblasti automatické instalace tiskových driverů, zlepšení tiskových dialogů desktopových prostředí, testování a certifikaci.

Mandriva ve zprávách

Mandriva vstupuje do ambiciozního evropského projektu IT managementu

V dubnu Mandriva oznámila získání grantu, poskytnutého francouzským Ministerstvem obchodu a financí, určeného pro podporu účasti v projektu ENERGY. Jde o velký celoevropský projekt, zaměřený na vývoj teorie,  struktury a nástrojů pro efektivní management rozsáhlých sítí, které se používají ve vládním či enterprise sektoru. Projekt umožní spolupráci vývojářů se zástupci vlády a průmyslu. Více o ENERGY projektu naleznete v tiskovém prohlášení.

Německo: Linuxtag 2006

Od 3 do 6 května se ve Wiesbadenu koná letošní Linuxtag (něco jako „Dny Linuxu“, pozn.překl.). Během čtyř dnů se představí řada významných open source projektů, společností a většina nejznámějších distribucí Linuxu, k vidění bude také konference a workshopy. Poprvé v historii projektu MandrivaUser.de se na Linuxtagu objeví stánek a prezentace uživatelské komunity. Pokud se zůčastníte, určitě nazapomeňte navštívit stánek 936 v hale 9.

Mandriva security

Aktualizujte!

Tři základní priority údržby každého systému lze shrnout takto: update, update a zase update. Jako vždy využíváme této příležitosti, abychom vám připomněli význam aktualizací pro hladký a bezpečný chod systému. Od posledního vydání novinek jsou k dispozici aktualizace pro xscreensaver, openvpn, mplayer, klamav a další. K udržení aktuálního systému lze použít MandrivaUpdate nebo předplacenou službu Mandriva Online.
https://www.mandrivaonline.com

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login