Novinky ze světa Mandriva Linuxu #120

Vítejte v novinkách ze světa Mandriva Linuxu. Z obsahu: zkontrolujte si Puls; začíná beta testování Mandriva Corporate Server 4; přístup do Mandriva Kiosk a Mandriva Club Knowledge Base se rozšiřuje; průvodce Mandrivou 2006 na Slashdotu; KISS: Keep It Safe, Simply.

Hlavní událost

Zkontrolujte si Pulse

Mandriva nedávno vydala svůj nový open source deployment systém, Pulse. Pulse je systém pro nasazení (deployment) a správu Linuxu na rozsáhlých, složitých sítích enterprise segmentu, jaké mají například velké společnosti či organizace typu státní správy. Pulse usnadňuje nasazení nejen Mandriva Linuxu, ale to i jiných dristribucí (včetně RedHat Enterprise Linux a SUSE Linux) v prostředí rozlehlých sítí. Pulse dokáže spravovat i systémy Windows a pomáhá vám tak při přechodu z Windows na Linux. Pulse bude distribuován a podporován jak přímo z Mandrivy, tak i pomocí sítě autorizovaných dealerů. Samotný software Pulse je zcela zdarma a neplatíte za něj žádný poplatek: Mandriva a její partneři namísto toho budou účtovat školení, služby a podporu při ostrém nasazení Pulse. O Pulsu se můžete dočíst víc v tiskové zprávě a na stránkách produktu.
zde a na:
http://www.mandriva.com/en/enterprise/products/pulse.

Zprávy Mandriva

Začíná beta testování Mandriva Corporate Server 4

Další verze Mandriva corporate serveru je nyní k dispozici pro beta testování. Účastníci programu budou testovat všechny beta verze nového vydání, vychytávat mouchy a i jinými způsoby poskytovat zpětnou vazbu. Na oplátku dostanou licenci finálního produktu na jeden rok zdarma a/nebo slevu na nejrůznější Corporate produkty a služby (v závislosti na velikosti firmy). O podrobnostech testovacího programu a jak se do něj přihlásit se dočtete víc na stránkách Corporate Club:
http://corpo.mandriva.com/xwiki/bin/CS4R/BetaProgramNowOpen.

Mandriva klub se spojuje s BlogDrake, aby podpořila španělské uživatele

V dohodě, kterou lze aplikovat i na další neaglické společnosti, realizoval Mandriva klub ujednání s BlogDrake, hlavní komunitou pro španělsky hovořící uživatele Mandrivy. BlogDrake je už dlouho mnohem aktivnější než oficiální španělské fórum Mandriva klubu, a proto se v budoucnu stane BlogDrake oficiálním španělským fórem Mandriva klubu. Španělské odkazy na stránkách fóra Mandriva klubu budou brzy nastaveny tak, aby ukazovaly přímo na fóra BlogDrake. Lze očekávat, že podobné dohody se mohou v budoucnu utvořit i s dalšími stránkami. Pokud jste španělsky mluvící uživatel, návštěva stránky BlogDrake by možná stála za úvahu.
http://club.mandriva.com
http://blogdrake.net.
http://forum.mandrivaclub.com.

Přístup do Mandriva Kiosk a Mandriva Club Knowledge Base se rozšiřuje

Od otevření beta testovacího programu Mandriva Kiosk minulý měsíc vyjádřilo mnoho členů Mandriva klubu názor, že Mandriva Kiosk by se měl otevřít členům Standard Clubu tak, jako je otevřen členům Silver level. No, a my v Mandrivě se vždycky snažíme naslouchat našim uživatelům, a proto to taky uděláme! Rozhodli jsme se, že Kiosk bude přístupný členům Standard Clubu, stejně jako Silver line. Členové Standard klubu budou mít otevřený přístup, až skončí období beta testování, což podle současného plánu připadá na polovinu května. A samozřejmě pokud ještě nejste členy Klubu, máte nejvyšší čas, abyste se připojili a připravili se na užívání Mandriva Kiosku. Kromě tohoto rozšíření přístupu do Mandriva Kiosku jsme rovněž rozšířili přístup do Mandriva Club Knowledge Base, který byl předtím otevřen pouze členům Standard Mandriva klubu a vyšším, je nyní dostupný i členům na úrovni Alumni. Znamená to, že kdokoli, kdo se zapíše na (bezplatný) účet Mandriva  na https://my.mandriva.com, si může číst a přispívat do Knowledge Base, takže pokud jste se na ni ještě nepodívali, je pro to teď přímo ideální čas!
http://www.mandriva.com/community/users/club
http://club.mandriva.com/xwiki/bin/KB/
https://my.mandriva.com
https://my.mandriva.com.

Mandriva ve zprávách

Průvodce Mandrivou 2006 na Slashdotu

Oblíbené stránky o technologických novinkách Slashdot poslaly odkaz na tento článek o Mandriva Linuxu 2006  pro domácí uživatele, kteří zvažují přechod na Linux, napsaný jedním ze členů našeho Mandriva Clubu. Zabývá se všemi pro a proti tohoto přechodu a vysvětluje také, proč si vybrat Mandrivu spíše než ostatní Linuxové distribuce. Rychle vás také provede tím, co nový uživatel zjistí při přechodu na Mandrivu. Je to výborný článek, který byste měli ukázat všem, kdo zvažují přejít na Linux.
http://www.slashdot.org
http://linux.slashdot.org/linux/06/05/08/0444206.shtml
http://coulier.org/CMS/MDV_2006_homeusers_1_EN.html.

Nové vydání na MCNLive je tu

I v novinkách se nedávno objevilo vydání nové verze MCNLive, live CD na bázi Mandrivy, které vyvinula holandská Mandriva komunita, MandrivaClub.nl. Toto nové vydání zahrnuje některé odstranění chyb a integraci aktualizací Mandrivy, ale největší novinkou je skvělý nový experimentální rys nazvaný „copy2ram“. Pokud máte alespoň 512MB RAM, zmáčkněte F1 při prvním bootování a napište „livecd copy2ram“. To nabootuje live CD a pak jej zkopíruje na RAM disk („falešný“ disk drive vytvořený ve vašem RAM systému), díky čemuž poběží systém extrémně rychle a přímo z CD drive (CD MCNLive můžete vyjmout, když skončí proces kopírování na RAM) na jiné disky. To je skvělá novinka, takže si MCNLive určitě stáhněte! Soubor MCNLive-Leuven_v2.iso je dostupný na:
http://www.mandrivaclub.nl
ftp://ftp.belnet.be/pub/mirror/urpmidev.mandrakeclub.nl/mcnllive/Leuven.

Kde to všichni jste?

Už vás někdy napadlo, kde na světě žijí všichni uživatelé Mandriva Linuxu? Tak teď se můžete podívat a pomoci to zjistit i komukoli jiné
mu! Existuje několik skupin uživatelů Mandriva Linuxu na Frappr, stránkách, které využívají Google Mapy, aby vyhledali jakoukoli danou skupinu lidí. Dvě největší jsou „Mandriva Linux“ a „Mandriva Francophone“ pro francouzsky hovořící uživatele. Můžete to udělat podobně a přidat informace o své geografické poloze nebo se podívat, kde žijí ostatní užovatelé Mandriva Linuxu!
http://www.frappr.com
http://www.frappr.com/mandrivalinux
http://www.frappr.com/mandrivafrancophone.

Mandriva Security

KISS: Keep It Safe, Simply

Možná už jste akronym KISS slyšeli dříve – aktualizace systému nejnovějšími bezpečnostnímui a opravnými balíčky je totiž tak snadná, že jsme mu dali nový význam! I vy můžete Keep It Safe, Simply tím, že budete používat MandrivaUpdate nebo Mandriva OnLine, automatické připomenutí aktualizace a instalační služby, aby vám ještě dnes nainstalovala nejnovější aktualiace Mandrivy. Od posleního vydání tohoto bulletinu už proběhly dvě aktualizace to X.org a aktualizcae pro libtiff, clamav, mozilla-thunderbird a jiné rozšířené balíčky, takže aktualizujte pravidelně.
https://www.mandrivaonline.com.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login