Novinky ze světa Mandriva Linuxu #122

Z obsahu: Uvolněna první alfa Mandriva 2007; Vyhlášena soutěž na grafický a hudební motiv pro Mandrivu 2007; dvě recenze Mandrivy 2006; Mandriva security

Hlavní zpráva

První alfa Mandriva 2007!
Dlouhé čekání nezadržitelně  spěje ke svému konci… a  přichází Mandriva 2007. S nedávným uvolněním alfa verze s kódovým označením Frige byla zároveň zahájena další fáze testování distra.  Alfa verze je koncipována jako kombinace Live a instalačního CD; lze tedy buď testovat bez nutnosti instalace či provést  snadnou instalaci, záleží jen na rozhodnutí uživatele. Pozdější beta verze budou dostupné ve formě jednoho nebo tří CD. Frige obsahuje mnoho nových rysů a software, které rozhodně stojí za odzkoušení: KDE 3.5, Gnome 3.15 a X.org 7.1 s experimentální podporou akcelerace AIGLX. Frige zahrnuje 4 varianty, a to prostředí KDE/Gnome a platformy i586/x86-64. Alfa verze Mandrivy 2007 je dostupná na většině veřejných mirrorů v adresáři /MandrivaLinux/devel/iso/2007.0/. Více informací o Frige:
http://qa.mandriva.com/twiki/bin/view/Main/CookerMirrors
http://qa.mandriva.com/twiki/bin/view/Main/MandrivaLinux2007Frige

Zprávy Mandriva

Vyhlašujeme soutěž  v návrhu zvukového a grafického tématu pro Mandrivu
2007.

Před nedávnem byly vyhlášeny dvě soutěže určené k zapojení komunity do prezentace Mandrivy 2007. První z nich se týká všech s hudebními sklony a jejím cílem je výběr nejlepšího zvukového motivu pro přihlášení/odhlášení uživatele do systému; délka motivu je stanovena na 5 sekund. Autor vítězného návrhu si může zvolit doživotní bezplatné členství v Madriva klubu (silver level) nebo PowerPack+ 2007, GlobeTrotter 2.0 a Archos Pocket Media Assistant PMA400.Druhá soutěž je zaměřena na grafiky; grafické téma by mělo obsahovat návrh potisku  CD/DVD, tapetu (wallpaper) a pozadí (splash screen) pro boot, přihlášení uživatele a KDE. Vítěz bude odměněn Globetrotterem 2.0.
http://corp.mandriva.com/webteam/soundsubmit
http://club.mandriva.com/xwiki/bin/Main/ContestSummer2006

Partnerství Mandriva klubu s MandrivaUser.de!

Uzavření partnerství s Blogdrake (španělská komunita) následuje další podobná dohoda s německou uživatelskou komunitou. Stejně jako v případě Blogdrake  byla z fóra klubu odstraněna odpovídající jazyková verze a požadavky na španělskou či německou verzi jsou přesměrovány přímo na Blogdrake nebo Mandrivauser.de. Partnerství s Mandrivauser.de umožní německy mluvícím uživatelům snadný kontakt se stejnou jazykovou komunitou. Odkaz pro němčináře:
http://www.mandrivauser.de

Wanted: uživatelské reference
Pokud vaše organizace používá software Mandriva a je s ním spokojena,
zasláním referencí můžete pomoci při propagaci distribuce do firemního
segmentu trhu. Kontaktní adresa: nboissel@mandriva_com.

Mandriva ve zprávách

Dvě recenze Mandriva One 2006:
Tento měsíc jsme s potěšením zaznamenali vydání dvou recenzí Mandriva One, kombinovaného Live/instalačního CD. Recenze z ReviewLinux.com, webu věnovanému uživatelským recenzím. Recenze cení především hladkou a rychlou instalaci. Druhá recenze představuje určitou poctu, protože Mandriva je první recenzovaná distribuce nově vzniklého místa „Linux Mint“. Recenze uvádí „byli jsme příjemně překvapeni Mandrivou One“; a to je závěr v jaký jsme doufali. Pokud jste si Mandrivu One 2006 ještě neodzkoušeli, můžete si stáhnout free verzi nebo vstupem do klubu získat speciální členskou edici.
http://www.reviewlinux.com/index.php/?m=show&id=2375
http://linuxmint.com/content/view/149/32/
http://linuxmint.com
http://www.mandriva.com/en/downloads/mandrivaone
http://www.mandriva.com/en/community/resources/club

Mandriva security:

A na závěr tradiční připomínka: aktualizujte! Nejnovější aktualizované balíčky zahrnují mutt a libwfm. Aktualizace vám usnadní MandrivaUpdate či (volitelně) automatická MandrivaOnline.
https://www.mandrivaonline.com

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login