Nový propagační web Linuxu – “Proč používat Linux”

12. července 2005: Adam Přibyl ve spolupráci s CZLUG oznamuje spuštění webu Proč používat Linux. Web srozumitelně prezentuje uživatelům výhody operačního systému GNU/Linux při jeho použití na domácím počítači. Uživatelé na webu naleznou stručnou charakteristiku operačního systému, popis několika vhodných variant Linuxu a návod, jak si ho vyzkoušet na počítači pomocí live CD. Web by se tak měl stát hlavním vstupním bodem pro uživatele, kteří mají zájem Linux vyzkoušet, případně ho začít trvale používat.


Dan Ohnesorg, předseda CZLUGu, ke spuštění webu říká: "S pomocí aplikací, jako je Firefox, Thunderbird a OpenOffice.org, se pro uživatele ztrácí rozdíl mezi jednotlivými platformami. Konečně získává možnost vybrat si platformu dle svých potřeb, ceny a nároků na stabilitu a bezpečnost. Doufám, že mu tento web bude v rozhodování příjemným průvodcem."

O GNU/Linux
Linux je pokročilý operační systém založený na myšlence otevřeného softwaru, který si v mnoha odvětvích ziskává stále větší popularitu. V současné době zaznamenavá nárůst zájmu a podpory ze strany velkých firem jako IBM nebo Novell. Velkým uspěchem je např. využití Linuxu pro zajištění chodu celé České pošty.

O CZLUG
CZLUG je české sdružení uživatelů operačního systému GNU/Linux, které se zabývá propagací a počešťováním Linuxu. Mezi další úkoly se řadí zajišťování a prosazování podmínek vhodných k dalšímu rozvoji GNU/Linuxu a otevřeného softwaru jako takového.

Adam Přibyl
Adam Přibyl, zakládající člen CZilly, je dlouhodobě činný v prostředí otevřeného softwaru a v součastnosti tvůrcem a správcem stránek "Proč používat Linux".

2 komentáře

 1. Deťák | 12.07.2005 | 16:57 | Odpovědět

  Přečetl jsem si web Adama Přibyla. Myslím že mi ušetří vysvětlování mnoha věcí přátelům, kteří se zajímají co je to “ten Linux” nebo ho chtějí rovnou vyzkoušet. Místo toho jim mohu pomoci s provozem Linuxu.
  Viva CZLUG!
  (Už mám odkaz proc.linux.cz na stránkách;)

  1. Anonym | 14.07.2005 | 15:48 | Odpovědět

   Jojo moc pěkné!

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login