OpenMagazin 1/2011 a 2/2011 vyšel i v ePub!

Po delší odmlce je tu opět openMagazin. Nečekanou pauzu vám vynahradíme pořádnou dávkou zajímavých článků, které – jako obvykle – představují výběr toho nejlepšího, co se na českých a slovenských webech o open source a Linuxu urodilo. Vydali jsme hned dva openMagaziny, a to nejen ve formátu PDF, ale také mobilním ePub!

Redakce, které do magazínu přispívají, vybraly ty nejlepší články o svobodném softwaru a atraktivním hardwaru ze svých portálů. Liberix spolu s dalšími partnery pro vás připravil další číslo magazínu o volně šiřitelném softwaru. Mezi mnoha atraktivními články si určitě vyberete. Co vás v těchto číslech nového roku čeká?

Co takhle recenzi na „chytrý telefon“ HTC Desire HD s Androidem? Internetový prohlížeč může podstatně oživit 3D grafika; seznamte se s 3D v HTML a PDF dokumentech. Zajímá vás, zda můžete mít vedle sebe v počítači OpenOffice.org i LibreOffice? Přečtěte si, jak oba kancelářské balíky nainstalovat vedle sebe. Amazon Kindle je skloňován ve všech pádech a existuje pro něj nejen oficiální firmware, ale také alternativa – Duokan. Proč některé školy používají open source a Linux? Jejich důvody vás přimějí k zamyšlení, zda stojí za to je následovat. Ze světa Linuxu jsou velmi atraktivní dva články: První z nich vás naláká na recenzi o tváři GNOME Shellu a druhý na pohled do nové distribuce Mageia, která vychází z Mandriva Linuxu.

Nabízíme velmi kvalitní četbu úplně zdarma. OpenMagazin můžete posílat svým známým a přátelům a šířit tak povědomí o svobodném softwaru.

Kliknutím na obrázek stáhnete openMagazin ve formátu PDF.

Máte-li zájem o formát ePub, zde jsou odkazy:

openMagazin 01/2011

openMagazin 02/2011

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login