OpenOffice.org 2.0 pro Mandriva Linux

Díky lokalizačnímu týmu OpenOffice.org mají uživatelé Mandriva Linuxu vždy k dispozici poslední verzu tohoto kancelářského balíku, což je v současné době 2.0 RC2. Nová verze 2.0 je již hodně použitelná a na Mandriva Linux ji přitom můžete nainstalovat poměrně jednoduše.

Stáhněte si tento balíček ze serveru ftp.openoffice.cz. Verze 2.0 je zatím stále ve vývoji, takže ji musíte hledat v adresáří devel/, viz odkaz. Balíček tar.gz rozbalte, protože obsahuje obyčejné RPM balíčky v adresáři RPMS. Nainstalujte si RPM balíčky jako root pomocí příkazu urpmi:

urpmi RPMS/*.rpm
urpmi RPMS/desktop-integration/*mandriva*

Nově nainstalovaný OpenOffice.org 2.0 RC2 bude uložen v adresáři /opt/ a je možné mít jej na disku spolu se starou verzí OpenOffice.org. V menu Kancelář (a dále podle zařazení) přibudou položky pro OpenOffice.org 2.0.

Nová verze je výrazně rychlejší a velmi příjemná při používání. Již delší dobu ji bez potíží provozujeme na Mandriva Linuxu verze 2005 Limited Edition i na nové verzi 2006. Zkuste to také a nezapomeňte nahlásit chyby, na které přijdete! Podívat se můžete i na ukázky, udělal jsem základní screenshoty pro aplikace Writer, Calc a Impress.

Balíčky lokalizačního týmu s nejnovější českou i slovenskou verzí OpenOffice.org 2.0 najdete samozřejmě i na médiích nové verze Mandriva Linuxu 2006 CZ.

3 komentáře

  1. JirkaZ | 17.10.2005 | 21:54 | Odpovědět

    za již tradičně “lidský” popis instalace programu. Je umění několika málo slovy vystihnout vše, přesně a srozumitelně – tento člověk ho ovládá. Myslím, že přesně takové lidi Linux potřebuje, aby se zbavil příchuti něčeho, co nelze jednoduše zvládnout.

    BTW: přimlouval bych se za podobně výstižný popis instalace OOo stabilní finální verze 1.1.5.

    1. Anonym | 18.10.2005 | 00:11 | Odpovědět

      OOo 1.1.5 je priamo v Mandrive 2006, takže sa inštaluje naozaj pohodlne (väčšinou priamo pri inštalácii, ak zvolíte možnosť “office station”, inak cez ovládacie centrum), ale odporúčam riadiť sa radou I. Bíbra a doinštalovať si OOo 2.0 (ak sa bojíte nestability, počkajte si na finálnu verziu, každú chvíľu bude vonku). Oproti 1.1.x je to v mnohých ohľadoch markantné zlepšenie.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login