Technická podpora pro Mandriva Linux

ikona-nastaveni1Vítejte na stránce podpory pro Mandriva Linux, která by vám mělo sloužit jako pomůcka a rádce v případě jakýchkoliv problémů s vaším systémem. Možností, jak se jak se dobrat nějaké pomoci, je mnoho, ale zkuste vyzkoušet následující.

Dokumentace a manuály

ikona-cz-knihaZ pohledu uživatelů jiných systémů se toto doporučení může zdát nezvyklé, ale věřte, že při problémech s Linuxem budete často dokazováni na dokumentaci, protože ta prostě potřebné informace obsahuje. Další informace najdete na stránce s českou dokumentací.

Placená technická podpora

Profesionální placenou podporu pro Mandriva Linux poskytuje v České republice společnost QCM, s.r.o.

Errata

Máte-li zásadní problémy s instalací nebo provozem Mandriva Linuxu, prohlédněte si errata dokumenty ke své verzi. Tyto dokumenty zachycují nejčastější chyby a problémy vznikající především na specifických hardwarových konfiguracích. V případě shody s problémem se řiďte odpovídajícím postupem. Errata pro podporované verze Mandriva Linuxu najdete zde:

Vyhledávání a webové odkazy

ikona-lupaNež budete někam psát, zkuste se podívat, zda váš problém nebyl již někdy někde někým řešen. V pravém sloupci našeho webu najdete nahoře okénko vyhledávání, které po zadání dotazu kompletně prohledá náš server na zadané slovo nebo frázi. V případě neúspěchu zkuste také vyhledávání na našem diskusním fóru (forum.mandrivalinux.cz) a na našich wiki stránkách (wiki.mandrivalinux.cz). Pakliže je problém obecný a týká se jakéhokoliv Linuxu, zkuste se podívat do naší wiki na stránku s Odkazy. Najdete tam spoustu serverů zabývajících se problematikou Linuxu po různých stránkách.

Podporovaný hardware

ikona-hardwareV případě problémů s hardwarem se podívejte nejdříve do databáze podporovaného hardwaru společnosti Mandriva na to, v jakém stavu je podpora vašeho zařízení nebo počítače. Velkou pomocí může být i seznam hardwaru na českém serveru ABCLinuxu.cz.

Diskuzní fórum

Pokud dáváte přednost možnosti diskutovat problémy prostřednictvím vašeho WWW prohlížeče, je zde pro vás připraveno diskuzní fórum na adrese forum.mandrivalinux.cz s dotazy tříděnými podle typu problému. Při zadávání dotazu buďte co nejpřesnější. Zašlete informace o jaký problém jde, kdy vznikl, výpisy chyb, prostě co nejvíce informací. Čím více informací pošlete tím je větší pravděpodobnost, že vám pomůže i někdo kdo se s podobným problémem nikdy nesetkal, ale bude schopný vyčíst něco z vašeho popisu.

E-mailová konference

K dispozici je vám e-mailová konference mandrivalinux@mandrivalinux.cz, do které se můžete přihlásit na stránce http://orion.qcm.cz/mailman/listinfo/mandrivalinux. Konference je určena výhradně k diskuzi nad problematikou Mandriva Linuxu – do konference je zakázáno zasílání nevyžádaných reklamních mailů (SPAM). Při formulování dotazu používejte prosím stejné doporučení jako u předchozího bodu. Další důležité odkazy: