Používáme Linux

M.Welsh, L.Kaufman
Prodejní kód: K0094
ISBN 80-7226-001-4
Computer Press
1997 2.vydání

Kniha Používáme Linux, která je hodnocena odbornými časopisy jako jedna z nejlepších knih k Linuxu vůbec,vysvětluje vše, co je potřeba k pochopení práce se systémem – od instalace přes první používání, správu systému, nástroje pro vývoj a programování, administrace sítě a web serveru.Druhé rozšířené vydání knihy obsahuje navíc: konfiguraci, řízení a používání tiskáren, konfiguraci síťových klientů pro NFS a NIX, rozšiřenou sekci konfigurace hardwarových zařízení a periferií, rozšířenou sekci konfigurace jádra a Xfree86.

První khiha o Linuxu, kterou jsem si koupil.Je psaná velmi čtivě a srozumitelně.Často se k ní vracím.Je sice staršího data a některé informace jsou už méně aktuální má ale stále co nábídnout.Určitě doporučuji přečíst. Díky ní jsem našel odvahu pustit se do Linuxu.

2 komentáře

  1. bibri | 06.08.2002 | 08:51 | Odpovědět

    Nezbyva nez dodat ze mate pravdu. Pokud se pamatuju, je to take ma prvni kniha o Linuxu, kterou jsem si koupil jen tak, zajimalo mne to. A kde jsem skoncil 🙂 Catecne je to i jeji zasluha, cte se opravdu velmi dobre.

    Jestli si dobre vzpominam, byl k tomu i nejaky RedHat 4.2 CZ. To je ale hodne davno!

  2. fil | 08.08.2002 | 22:06 | Odpovědět

    Mam prvni vydani v cestine. Musim rici, i kdyz se zameruje na RH, je skvela. Zamereni neni skoro vubec poznat a stavi se k vecem tak, ze vysvetli princip, reseni, priklady. Podle teto knihy je kazdy schopen pouzivat linux a vyrovnat se s pripadnou zmenou konfigurace.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login