Prázninové číslo časopisu LinuxEXPRES

Právě vychází rozšířené prázdninové číslo časopisu LinuxEXPRES, jež se zaměřuje na ladění výkonu a souborové systémy. Přečtete si o tom, jak si vyladit prostředí KDE a GNOME, jak efektivně pracovat s disky a diskovými oddíly nebo jak v Linuxu pracovat s časem. Zaměřili jsme se instalaci Linuxu na počítač s Windows nebo také na to, jak provozovat Linux přímo ve Windows. Rozšířená je také rubrika Hry, ve které najdete recenzi herní konzole GP2X, a rubrika Distro, v níž přinášíme přehled live distribucí a recenze dvou populárních distribucí – Mandriva One a Ubuntu Dapper Drake. Nezapomeňte na možnost objednat si výhodné předplatné.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran nejen tohoto čísla ve formátu PDF.

O společnosti QCM, s.r.o. 

Společnost QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově
Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005. Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace 

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.

milan.woff@qcm_cz

tel.: +420 538 702 700

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login