Překlady Mageia jsou hotovy — pomozte najít chyby

Včera jsem dokončil překlady posledních textových řetězců v distribuci Mageia. Jsou přeloženy všechny nástroje — instalace, MCC a i další. Máte-li nainstalovanou distribuci Mageia, proklikejte se prosím v MCC a případné špatné překlady mi hlaste na email petos zavináč mandrivalinux.cz . Zatím máme čas je opravit.

Jedná se zde pouze o překlady nástrojů Mageia, nikoli prostředí KDE, GNOME, Xfce a nebo dalších aplikací!!! Prosím, hlaste pouze chyby v překladech v Ovládacím centru Mageia.

Chyby hlaste prosím výhradně emailem, nikoli do diskuse pod tuto novinku! V diskusi toto zapadne a zapomene se na to, v emailu si udělám pořádek.

Je nutné, aby byl systém instalován z DVD — na LiveCD se zatím nenachází čeština, takže nástroje MCC se nainstalují v angličtině a pozdější změna jazyka by byla poměrně složitá. Stahovat můžete například ze zrcadla http://mageia.supp.name/iso/cauldron/.

Na překladech jsem pracoval já a Tomáš Kindl (Supp), z velké části jsou ovšem přebrány z Mandriva Linuxu — zde je jejich autorem Michal Bukovjan.

Je možné, že některé řetězce v nainstalovaném a aktualizovaném systému ještě nebudou přeloženy, ačkoli budou v SVN systému již česky. Příští aktualizace komponent MCC by měla tyto chybějící překlady doplnit.

2 komentáře

 1. fri | 11.05.2011 | 19:40 | Odpovědět

  7. 5. 2011 jsem nainstaloval Mageiu na stolní počítač. MCC vcelku česky, takže s těmi změnami může být problém odlišit, co tam bylo už předtím přeložené pro Mandrivu a co je nové. To už je jednodušší projet to, co je nahrané na tom překladatelském serveru.

  Na notebook jsem dal Mageiu dnes, ale po úspěšné instalaci mě zarazilo, že ta přihlašovací obrazovka nebyla skoro vidět. Nová instalace nepomohla, takže to bude něco s nastavením po instalaci, když mám ten přenosný počítač od podzimu loňského roku. Až vyjde v polovině května další verze – RC – dám šanci 64bit DVD, obětuju jedno DVD a zkusím to znovu, pak snad bude možnost a čas si něčeho všímat.

  Kromě programů na tom DVD, má Mageia ještě nějaké další zdroje balíčků? Poslal jsem samozřejmě vývojářům seznam toho, co jsem na něm nenašel, ale jestli by to mělo chybět napořád, jakože takový vývoj nečekám, byla by to pro ambice distribuce ztráta..

 2. fri | 11.05.2011 | 20:01 | Odpovědět

  Ještě mě zaujala jedna věc. K tomu, abys přřekládal ty řetězce pro Mageiu jsi využil nějaký zvláštní účet pro Transifex?

  Vypadá to trochu (o něco) jinak, než jak se (graficky) projevuje běžné rozhraní, co je tak vidět na Transifexu (alespoň v detailech).

  Napadlo mě, že přihlášení by mohlo být navázáno na ten společný účet, co se dá zřídit pro různé věci u Magei, když to nevypadá na běžné přihlášení se do Transifexu.

  Ani tam není vidět nějaké podávání žádostí o přijetí do týmu, kdyby chtěl někdo další ze čtenářů mandrivalinuxu přispět, což by asi bylo nadbytečné. Co jsem se díval, tak moc řetězců k přeložení to zatím nedělá. Takže jen tak dál.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login