Project Mageia již není bez domova

“Domove, sladký domove,” zní nadpis nejnovějšího příspěvku v blogu projektu Mageia. Dovídáme se z něj, že Mageia, až do této chvíle bez hardwarového zabezpečení, má od nynějška hosting. Ten poskytuje Francouzský poskytovatel internetu IELO.net.

Team Mageia nyní připravuje nákup hardwaru — disků, serverů apod., které by měly být během týdne nainstalovány a pak (jak sami píší “konečně”) začne Mageia žít “naplno”.

2 komentáře

  1. fri | 15.10.2010 | 16:36 | Odpovědět

    To potom už brzy začne být aktuální otázka symboliky. Doufám ale, že shromažďování nápadů v galerii ještě nějaký čas poběží. Nejlépe do té doby, až se věci usadí, a začne se vyvíjet totožnost projektu.

    openSUSE si od SUSE vzala zvířátko – chameleona, tradiční věc, stačilo jen najít dnešní podobu loga. Fedora, co tak z dálky nejvíc vidím přijala písmeno “f” – to by v případě Mageii znamenalo obdobně “M”, když by to nešlo jinak. V návrzích jsou kromě hvězdiček i klobouky.

    Mě zaujal ten pokus s duhou – já bych ale měl svůj vlastní nápad, kdyby se toho chtěl nějaký grafik ujmout. Totiž umístil bych text “Mageina” do barevné kostky/obdélníku, jehož pozadí by tvořila barevná paleta – duha, jejíž jednotlivé složky by padaly jako vodopád na pozadí shora dolů. K tomu nějaké to zvířátko, třeba motýl, jindy ptáček, např. slavík, skřivan, ledňáček, nebo jiný modro/žlutozob usazený vpravo na okraji té kostky.

  2. fri | 19.10.2010 | 19:06 | Odpovědět

    Ten návrh od AlexN83 na http://www.flickr.com/groups/mageia-art/ mi přijde vtipný – uvažuju, že to může být zatím nejzajímavější z dosavadních návrhů na logo – umožňuje další hrátky s obsahem: v každém jazyce kromě oficiálního názvu i místní výslovnostní varianty vepsané do bublin.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login