Prosincové číslo měsíčníku LINUX+

Prosincové číslo měsíčníku LINUX+

Právě vychází předvánoční, prosincové, třetí číslo měsíčníku Linux+! S novým číslem přichází hned několik změn. Novým šéfredaktorem bude pan Lukáš Zapletal, který zároveň zavedl několik nových pravidelných rubrik jako je například Software, Hardware, Tipy a triky, Rozhovor nebo Za stolem s. Tématem čísla je programování.

Na 64 stranách najdete mnoho praktických článků od rad pro příkazový interpret Bash až po vynikajicí článek o kódování videa pomocí MEncoderu. Neméně zajímavý text o operačním systému FreeBSD, který představuje tento systém z pohledu zaujatého nadšence a i když je psán v ostřejším tónu, je poučný.

Tématu čísla se věnují články o programovacích jazycích Java, Perl a Yorick. V rozhovoru pak zpovídáme jednoho z hlavních vývojářů projektu Netbeans, počtete si také něco o souborových systémech a ISDN modemech a jejich nastavení. Nechybí velké množství obrázků a diagramů.Uvnitř naleznete jako ovbykle 2 CD. Na prvním je CD SUSE Linux 9.0 Live a druhé je zaplněno programy, ze kterých jmenujme například Javu JDK, Cooledit, Perl, Yorick, Kdevelop, Mozillu 1.5. Nechybí ani kompletní zdrojový kód linuxového jádra.

Stále platí akce Předplatné se slevou a knihou Linux a Hardware v hodnotě 390 Kč od Computer Press zdarma. Více informací na www.softwaremedia.cz.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login