První česko-slovenské recenze

logo-mandrivaNa internetu se již objevují první recenze na novou verzi MandrivaLinuxu: Mandriva Linux 2009. První na českém internetovém portále http://www.linuxsoft.cz je velice krátká a stručná, leč provázena mnoha screen-shoty z instalace a některého nastavení. Až na jeden problém s instalací VirtualBoxu nenašel autor František Hucek vážnějších problému a shrnuje: ”Mandriva 2009 je opravdu velmi povedená distribuce, jediné co mi zatím nešlo bylo spuštění VirtualBoxu. Jinak vše běží jak má”.

Druhou recenzi psal Marián Ščerbák pro server linuxos.sk a rozhodně tolik optimismem nesálá – autor poukazuje na některé podstatné chyby, zejména co se stability týče, ale dodává, že ”že po prvých opravných balíčkoch bude Mandriva 2009.0 excelentným operačným systémom s mnohými výbornými vlastnosťami, potenciál na to jednoznačne má”. Dále chválí výbornou a širokou kompatibilitu s HW a notebooky zejména.

Zdroje:

3 komentáře

 1. kolemjdoucí | 23.10.2008 | 12:30 | Odpovědět

  Myslím, že k rezenzi má ten “Prní” článek velmi daleko. To, že instalace se provede dobře znamená, že je dobře odladěná defaultní cesta. Ale my potřebujeme pracovat a taky nastavovat počítač a o tom není žádná zmínka.
  Takže dle přísloví “aby se vlk nažral a koza zůstala celá”. Bezcenné to úplně není, aspoň jako reklama to je dobré. Řečeno: “Mandriva 2009 je opravdu velmi povedená distribuce”. Povedená pro někoho, jen ji doladit. Ale snaha se cení.

  Zato druhý článek od Mariána Ščerbáka se už nemusí stydět za přiřazení k recenzi. Klady a zápory se nechci zabývat, ale upoutala mě jedna vysvětlující věta:
  “…usudzujem, že sú momentálne upredňostnované prenosné zariadenia, a to najmä netbooky.” Také se k tomu přikláním.

 2. Tommy_CZ | 26.10.2008 | 00:25 | Odpovědět

  Řeknu vám že na mém notebooku se těžce nechytá a to ani verze Powerpack. Spíš tuto verzi považuju za ostudu. Víc jsem to rozebral ve fóru.

 3. Jarda Uher | 28.10.2008 | 07:21 | Odpovědět

  Nejen pro kolemjdoucího
  Virtuální procházka ve zkráceném stavu ale s hlavními změnami KDE 4.1 je vytvořena na mých stránkách http://jaroslavuher.cz/. Odkaz je uveden na těchto stránkách v levé nabídce pod Mandriva ČR a SR – JaroslavUher.cz

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login