První číslo novin Open source & praxe vyšlo v dubnu

Mnoho firem, škol, úřadů a dalších institucí mnohdy netuší, že existuje svět open source. Když se Linux s úspěchem používá například na světových burzách nebo v mezinárodních bankách, to už je dostatečně zajímavý příklad pro ředitele velké firmy či školy. První číslo, které vyšlo počátkem dubna, mělo dobrý ohlas a zaznamenali jsme zájem z řady státních i soukromých organizací. Proto začaly vycházet noviny Open source & praxe.

Je to čtvrtletní periodikum a jeho cílem je prezentovat technologie open-source v oblasti komerční, vzdělávací i veřejně prospěšné činnosti. Za novinami stojí nezisková společnost Liberix, o. p. s., která se stará i o obsah tohoto webu. Noviny obsahují články, které prakticky popisují možnosti open source v nejrůznějších oblastech každodenního života. Jejich hlavním záměrem je upozorňovat na ukázky z praxe, poskytovat prostor pro prezentaci případových studií zaměřených na open source, protože zajímavé a podnětné příklady táhnou. Další zajímavosti o novinách si můžete přečíst na webu LinuxEXPRES.

Texty v novinách se zaměřují na zástupce úřadů, škol, firem a dalších organizací, kterým se bude snažit podat pomocnou ruku při hledání argumentů při rozhodování o otázkách s přípravou IT strategie a výběrem softwarových řešení. Noviny Open source & praxe jsou k dispozici zdarma a bude rozesíláno vždy konkrétním adresátům. Je-li vám tato aktivita sympatická, pomozte finančním darem.

Jsou vítány komentáře, návrhy na zlepšení a zejména je vítána spolupráce na šíření výtisků novin Open source & praxe. Jste-li nějakým způsobem zapojeni do firmy, pracujete, chodíte do školy, napište nám a my vám noviny rádi zašleme, abyste je mohli rozšiřovat. Můžete se ozvat na e-mail redakce@osspraxe.cz.

Jsme vděčni za vaši podporu.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login