První rok existence MandrakeClubu

Před rokem byl založen MandrakeClub jako jedna z možných odpovědí na otázku: “Jak může být úspěšná firma prodávající free software, aniž by ustoupila od ideálů Free Software?” Dnes, rok poté, by chtěli všichni z MandrakeSoftu poděkovat těm, kteří se během uplynulých měsíců stali členy MandrakeClubu.

Přestože v době svého založení neznamenalo členství v MandrakeClubu skoro žádné výhody, stalo se jeho členy mnoho nadšenců, kteří tímto činem velice pomohli při vývoji a uvedení distribucí Mandrake Linux 8.2 a 9.0. Členství těchto prvních členů nám také dalo čas na přemýšlení o dalším rozvoji MandrakeClubu.

Dnes bychom chtěli říci všem těm, kteří se ještě ke klubu nepřipojili:
“Můžete zůstat v anonymitě nebo se můžete stát členy MandrakeClubu s veškerou důležitostí a výhodami, které nabízí.”

Od darů k firmě s nejlepšími službami
——————————————————

Základní myšlenkou MandrakeClubu bylo financování vývoje pomocí získaných členských příspěvků, přičemž členům bylo přislíbeno, že jim MandrakeClub v brzké době přinese další výhody. Přes všechnu počáteční nedůvěru komunita klub přijala a dokázala tak, že pro ni Mandrake Linux znamená více než “dárek zdarma”, když se v počátečních měsících zaregistrovalo několik tisíc nových členů MandrakeClubu.

Dnes je MandrakeClub nejen trvalým zdrojem příjmů pro MandrakeSoft, ale nabízí svým členům i rozsáhlou kolekci služeb a privilegií:

  • MandrakeClub.com je hlavním multijazykovým diskusním fórem pro všechno, co se týká MandrakeSoftu a Mandrake Linuxu
  • Členové klubu si mohou stáhnout veškerý komerční software, který je jinak k dispozici pouze jako součást retailových balení (v současnosti je k dispozici více než 130 aplikací)
  • RPM hlasovací systém umožnuje členům klubu specifikovat své požadavky na zařazení nových softwarových balíčků
  • Členové klubu dostávají množství slev na produkty a služby nabízené skrze MandrakeStore a MandrakeOnline. Navíc klub pravidelně pro své členy sjednává speciální ceny na produkty a služby od třetích dodavatelů. Poslední akce zahrnovaly například Kohan od Transgamingu, Hancom Office, Yopy, Win4Lin aj.
  • Přímo na stránkách klubu si mohou členové stáhnout StarOffice 6.0 včetně kompletní OEM licence (pro “stříbrné” a vyšší členy)
  • Speciální seznam zrcadel download serverů šetří členům čas strávený vyhledáváním balíčků s Mandrake softwarem. Mimoto může být většina klubového software bez obtíží nainstalována pomocí Mandrake Software Manageru (už žádné problémy se závislostmi!)
  • V neposlední řadě členové MandrakeClubu přímo ovlivnují další směřování distribuce, přičemž jejich vliv sílí s každým novým členem!

V červenci 2002 “Open for business” ocenil koncept MandrakeClubu druhým místem v kategorii “Firma s nejlepšími službami” a to bylo v době, kdy více než polovina dnešních výhod pro členy ještě neexistovala!

Od té doby přinesl klub mnoho dalších výhod a zlepšení (další budou následovat). O oblíbenosti vypovídají i pravidelně navštěvované stránky MandrakeClubu, jejichž část je zpřístupněna i nečlenům. Díky RPM hlasovacímu systému jsou nové RPM balíčky k dipozici komukoli!

Krátce a jasně, věci, které hýbou Mandrakem se odehrávají v MandrakeClubu. Členství v klubu není samozřejmě povinné, na druhou stranu by mělo být nezbytné pro toho, komu leží na srdci budoucnost Mandrake Linuxu!

Staňte se členy ManrakeClubu ještě dnes
——————————————————

Vánoce jsou tady — můžete zůstat “Skrblíky” anebo se stát veselými členy MandrakeClubu:
http://www.mandrakeclub.com (pro inspiraci)
http://www.mandrakelinux.com/en/club/ (přihláška)

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login