Redakce MandrivaLinux.cz přeje svým čtenářům to nejlepší v příštích měsících

A už je to zase tady: Konec jednoho roku a začátek dalšího. Pro mnohé z vás byl hektický a velmi neklidný, jiným se jejich sny splnily. Rádi bychom vám poděkovali za přízeň a za fandění našemu portálu.

Tux_number_oneCo se v uplynulém roce změnilo v distribuci Mandriva Linux?

Šéf vývoje Eugeni Dodonov vydal v prvním půlroce několik alfa a beta verzí budoucí distribuce Mandriva Linux. I přesto, že vydání finální verze bylo opožděno, koncem srpna byla vydána finální Mandriva Linux 2011 pod taktovkou nového vedení. Její velká recenze ale vyšla na spřáteleném webu LinuxEXPRES.

Mageia

Nový fork – Mageia – se měla taky čile k světu a bylo vydáno několik alfa i beta verzí, aby nakonec (přes lovení jejích chyb) dospěla do finále s číslem jedna. Nová distribuce se snaží zapustit kořeny i v českých končinách, proto vznikl český web Mageia, které vás informuje o jejich novinkách a verzích. Mimo jiné tam funguje i uživatelské fórum, kde můžete vyřešit své případné problémy.

Rozhovory

Na tomto portálu vyšly velmi zajímavé rozhovory s představiteli a vývojáři Mandriva Linuxu i Mageii, které odkrývaly pozadí práce na obou distribucích, ale také to, jak probíhalo  rozdělení a jejich následnou samostatnou cestu. Jsou to: Michael Scherer, Oliver Burger, Arnaud Laprévot, Anne Nicolas a Eugeni Dodonov.

Abychom nebyli zaměřeni jen na práci, uveřejnili jsme dvě vystřihovánky tučňáka. Obě jsou papírové a jsou zaměřeny na začátečníka nebo na pokročilého šikulu.

Přání od redakce

Redakce portálu MandrivaLinux.cz vám všem chce poděkovat za přízeň a za fandění Linuxu. Věříme, že se povědomí o jiném (než majoritním) systému rozšíří do myslí ostatních lidí a oni se začnou pídit po informacích. Doufáme, že nám v tom pomůžete i v dalším roce, protože bez vás rozšiřování open source sami nezvládneme.

Díky všem za přízeň!

1 komentář

  1. Ivko | 22.12.2011 | 07:18 | Odpovědět

    Ďakujem veľmi pekne a navzájom prajeme veľa veľa síl pri namáhavej a obetavej práci, ktorú vynakladáte na to, aby tento server fungoval.
    Zároveň ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú pri šírení a udržiavaní linuxových systémov. Niekedy treba veľa trpezlivosti a pokoja.
    A práve toto a aj všetko potrebné pre krásny život prajem všetkým užívateľom linuxu.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login