Schůzka autorů portálů Liberixu

V průběhu tohoto víkendu 22–24.1.2010 proběhl na Vysočině sraz redaktorů a spolupracovníků portálů spravovaných Liberixem.

Když IB něco vysvětluje, tak to myslí smrtelně vážně

Když IB něco vysvětluje, tak to myslí smrtelně vážně

Notebook IB je na cookeru -- novinky nám poreferoval

Notebook IB je na cookeru -- novinky nám poreferoval, občas mu "pěkně přitopí"...

Krom odpočinku se projednalo další vedení a možnosti našich portálů (MandrivaLinux.cz, LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz). Převážnou náplní dne byl brainstorming okolo portálů a knih, který se ukázal jako naprosto smrtící (viz foto). Ivan Bíbr byl, jak se dalo předpokládat, ústřední postavou celého srazu. Například nám ukázal, jak bude vypadat nová verze Mandriva Linuxu (Ivan má notebook na cookeru, viz obrázek vpravo). Novinkou je například urychlený start Mandriva Linuxu — startovací skripty jsou přepsány pro hash, který se na Ubuntu ukázal jako silný nástroj pro rychlost startu. Opět jsou přepracovávány moduly Ovládacího centra Mandriva Linuxu a připravuje se nové KDE4.4.

Také jsem si (autor = Peťoš) domluvil vlastní hosting a pomalu přesouvám repozitáře a data na něj, jakmile bude vše hotové a připravené, budu vás informovat.

Paní Irena Šafářová, která spolupracuje na mnohých projektech Liberixu (například webu OpenOffice.cz) se nyní bude podílet na vydávání článků i na serveru MandrivaLinux.cz. Vzhledem k mé časové vytíženosti to bude právě ona, kdo bude nyní připravovat na vydání vaše články, které nám snad budete posílat 🙂 Já sám budu nadále psát články, blogovat si tu a připravovat pro vás své balíčky.

Luboš Čevela nám ukázal svou novou knihu o GIMPu a zpracování fotek v něm. Moc se mi líbila a objednal jsem si rovnou jeden výtisk domů — plánuji recenzi. Dále se v nejbližší době můžete těšit na článek o několika otravných chybách/vlastnostech Mandriva Linuxu a jak je opravit/vypnout, na kterém pracuji, další várku RPM balíčků a to dozajista není vše.

Také jsme předběžně domluvili, že opět bude sraz uživatelů Mandriva Linuxu. I tentokrát jej budu zařizovat já a nejspíše bude na stejném místě jako minule — v Brně. Termín jsme zatím nedomlouvali, ale doba okolo března se mi osobně jeví jako relativně reálnou (dříve určitě ne).

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login