Software pro GPS Garmin

Před časem jsem si pořídil ruční navigační systém (dále budu užívat už jen zkratku GPS) Garmin pro turistiku, či sběr dat a rázem vyvstala otázka, jak s přístrojem komunikovat pomocí počítače, na němž nejsou Windows, ale Linux. Naštěstí jsem celkem záhy narazil na prográmek, který to celkem slušně zvládá.

GARNIX

je program ovládaný pomocí příkazové řádky pro komunikaci mezi GPS Garmin a počítačem. Program je zveřejněn pod GNU General Public License, k dispozici jsou verze i pro MS-DOS a MS Windows.Ovládaní programu je jednoduché, popsané v nápovědě. Program sám umožňuje konfiguraci přístroje, upload a downlaod tras, waypoints a trackpoints bodů. Pro běh programu je třeba pouze v souboru garnix.cfg nastavit správný port, na kterém je GPS přístroj připojen.

Od verze 1.2 je již samostaným programem GEO, které je stejně jako GARNIX ovládáno pomocí příkazové řádky. Jedná se o script processor určený pro konverzi dat mezi různými souřadnými systémy. Obsahuje jak definice nejběžněji užívaných souřadných systémů, tak i možnost vytvoření vlastních, jako např. ze systému WGS84 na souřadný systém S-42 používaný na našich turistickych mapách.

Oba výše popisované programy jsou k dispozici na domovské stránce autora včetně zdrojových kódů.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login