Již více jak čtvrtina 64bit balíčků pro Mandriva Linux 2010.1 je připravena

Již více než čtvrtina (33/115) balíčků ze 32bitové verze Peťošova repozitáře pro Mandriva Linux 2010.1 má už i své 64bitové verze! Těšte se například na LibreOffice, jehož překlad pro 64bitový Mandriva Linux právě probíhá, TeXLive 2010 či spousta připravených her a mnohé další balíčky. Spuštění repozitáře se blíží, sledujte proto pozorně novinky.

Novinky nejen o tom, co se děje v mém repozitáři, ale co se děje v Mandriva Linuxu či projektu Mageia, můžete sledovat i pomocí RSS kanálu. Co to RSS je a jak s ním pracovat najdete ve zvláštním článku. Adresa kanálu je http://www.mandrivalinux.cz/rubriky/novinky/feed/. Jak pracovat s RSS v KDE4 se věnuje článek Návod pro KDE4: Používejte RSS kanály.

Adobe opět uvolnil 64bitový flash

Firma Adobe uvolnila náhled na Adobe Flash Player “Square”, který přináší nativní podporu pro 64bitové operační systémy Windows, Mac a hlavně pro Linux. Vše je ke stažení z oficiálních stránek Adobe. Stáhněte soubor tar.gz, který rozbalte někam na disk. V archivu se nachází jediný soubor — libflashplayer.so. Tímto souborem přepište všechny starší verze knihovny, které na disku máte. Místa, kde by se knihovna mohla nacházet:

  • /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
  • /usr/lib64/mozilla/plugins/libflashplayer.so
  • /opt/Adobe AIR/Versions/1.0/Resources/libflashplayer.so

Doporučujeme ovšem přistupovat k tomuto s rezervou, je to náhledová (preview) verze, nikoli final. Pokud vám vše funguje, doporučujeme nic neměnit!