Mandriva Linux Beta2 verze 2011 bude opožděn

Právě nyní Eugeni Dodonov na konferenci vývojářů Mandriva Linuxu oznámil, že Beta2 verze Mandriva Linuxu 2011 bude lehce opožděna. Příčinou je LibreOffice (o kterém jsme vás před chvilkou informovali), které ještě není zcela připraveno pro nasazení a je nutné jej doladit, především věci týkající se  instalace. Jakmile bude toto hotové, bude vytvořen ISO obraz pro Mandriva Linux 2011 Beta2.

Nově přinese balíčky ROSA (rosapanel, rosa-launcher, elementary-theme a několik dalších), takže vzhled finální distribuce nám už pomalu začíná krystalizovat 🙂

Mageia vydala Beta 1 verzi distribuce

Projekt Mageia, který jak jistě víte, je forkem Mandriva Linuxu, má hotovy ISO obrazy testovací verze Beta 1 a již nyní se objevují na zrcadlech první ISO obrazy. Kolekce médií se rozrostla o “dual” verzi — tedy jedno CD, na kterém je připraven jak 32, tak 64bitový systém, přičemž stahujete pouze asi 700 MB.

Dual verze (jak v Mandriva Linuxu, tak v Mageji,  je určená pro pokročilé uživatele a začínající uživatel by měl použít DVD verzi určenou pro jeho architekturu a nebo LiveCD!

Stále platí, že se jedná o testovací verzi připravované distribuce a jako taková by neměla být instalována na produkčním počítači (tj. počítači, který běžně používáte k práci), ale buďto do VirtualBoxu a nebo na “hrací počítač”, pokud tedy doma něco takového máte… 🙂

Pokud chcete stahovat, můžete použít české zrcadlo:

Dále můžete použít Torrent pro stažení všech výše uvedených obrazů. Poslední možností instalace je pro opravdové profesionály — 60MB bootovatelné obrazy pouze s instalátorem (opět ve 32bit i 64bit verzi).

Oproti verzi Alpha2 přichází např. s KDE4.6.1 či českými lokalizačními balíčky pro LibreOffice.

Připravil jsem pro vás český LibreOffice do Mandriva Linuxu — přečtěte si článek.

Edit: poté, co jsem uveřejnil tuto novinku, vyšlo i oficiální oznámení, kde se mj. na čtvrtek slibuje i verze s LiveCD.