Mandriva má třetí nejrychlejší boot na netbooku

Frederic Crozat dostal nový netbook a tak se rozhodl pro trošku testování. Na hardwarové konfiguraci Inte Atom 1.66GHz, 1GB RAM a 160GB HDD se rozhodl nainstalovat všechny možné distribuce a otestovat rychlost bootování.

Nejlépe dopadla distribuce Meego, která byla připravena k práci za 17 sekund. Není bez zajímavosti, že Mandriva byla plně připravena za 48 sekund a zařadila se tak na třetí místo. Druhá nejrychlejší distribuce bylo Ubuntu s 36 sekundami.

Všechny časy měřil obyčejnými stopkami, ale dal k dispozici i graf bootování každé distribuce, takže se lze velice přesně podívat na jednotlivé výsledky a na místa, kde má která distribuce největší potenciál.

DrakBoot — Start počítače v Mandriva Linuxu

drakboot-ikonaV minulých dílech tohoto seriálu jsme si ukázali správu softwaru i správu zdrojů. Další část se věnovala správě hardwaru v přehledovém programu DrakHardware, správu sítí či disků v Mandriva Linuxu. V tomto díle se budeme věnovat tomu, co všem těmto nastavení předchází — startu počítače. V tomto díle představíme možnosti programu DrakBoot — od nastavení zavádění systémů, přes možnost automatického přihlášení do systému či správce sezení až k nastavení vzhledu při bootu. Článek pokračuje