Mageia zmrazila repozitáře — připravuje se finální vydání

Projekt Mageia, o kterém se v poslední době velmi často hovoří, dnes o půlnoci zmrazila Cauldron — svou vývojovou větev. Toto zmražení znamená, že již není možné přidávat další balíčky a ani aktualizace. Výjimku tvoří pouze opravy funkčních a/nebo bezpečnostních chyb a o tuto výjimku musí maintainer balíčku požádat šéfa vývoje. To vše znamená jediné: finální vydání první verze této nové distribuce se kvapem blíží. Po asi osmi měsících od oznámení projektu je již vše na spadnutí. Pravda, ještě se očekávají 2–3 testovací verze (RC1, RC2 a možná RC3), ale během měsíce se finální verze očekávat dá.

Také to je krok pro všechny, co novou distribuci testují: je nutné hlásit chyby, případně již nahlášené chyby označit, že jste na ně narazili také — to vše na bugzille projektu Mageia.

Prosím, nevkládejte hlášení chyb na naše fórum Mandriva Linuxu. Prvně jsem jediný z vývojářů projektu Mageia, který na zdejší fórum chodí a hlavně — Mageia není Mandriva Linux, tak to prosím nemíchejte!

Vývojová větev distribuce Mageia bude mít název Cauldron — Kotel

Konečně bylo odhlasováno a je jasno — nejmladší z distribucí, fork z Mandriva Linuxu — Mageia — má jasno v tom, jak se bude jmenovat vývojová větev. Zatímco v Mandriva Linuxu to byl “cooker”, tedy “sporák”, v Mageia se jedná o Cauldronu — Kotli. Do názvu jste mohli promluvit i Vy, případní uživatelé 🙂

Doufáme, že se v něm co nevidět začne vařit, zatím se ovšem stále formuje základní struktura.