Lživé porovnání prohlížečů na stránkách Microsoftu

Firma Microsoft na svých stránkách uveřejnila porovnání webových prohlížečů Firefox (v připravované verzi 4), Chrome v6 a IE9. Některá z uváděných tvrzení o Firefoxu či Chrome jsou zavádějící či přímo lživá. Několik bodů za všechny:

  • Zvýraznění doménového jména v adresním řádku pro varování před falešnými stránkami” má dle MS jen IE9. Tuto funkci má jak Chrome, tak i Firefox. Příklad z Firefoxu je uveden vpravo, pod ním je tatáž stránka ve Chromiu. Obě mají vizuálně ověřenou identitu stránky!
  • Automatická obnova po pádu záložky” u Chrome chybí — příklad klamné informace.
    Zvýraznění domény v Chrome

    Zvýraznění domény v Chrome

    Pravda je, že se tab sám po pádu neobjeví, ovšem objeví se dialog s možností klepnutí na jedno tlačítko a vše je obnoveno. Druhá věc je, že mi Chrome a ani Firefox nepadají a jsou velmi stabilní. V případě IE se to očividně zdá být podstatný problém, k pádům prohlížeče je v porovnání několik položek…

  • “Vestavěná kompatibilita pro prohlížení stránek napsaných pro starší verze browserů” — další příklad, jak udělat z vlastní neschopnosti udělat chybu v uvažování konkurence — velmi silná zbraň Microsoftu. Chrome a ani Firefox podobné vlastnosti nepotřebují, protože všechny (i starší verze) prostě vykreslovaly správně a programátoři webových stránek a aplikací nemuseli ošetřovat stovky jejich zvláštností a nepředloženého chování odporujícího standardům.

Podobných nesmyslů je ve článku spousta, stačí si jej projít a promyslet. Napadá mě otázka, zda-li se opravdu Microsoft cítí tak ohrožen, že musí lhát uživatelům přímo do… monitorů? A kde že je onen výtvor uveden? Na oficiálních stránkách Microsoftu.

Můj software v Mandriva Linuxu — Co používá Vlastimil Ott

Moje desktopy jsou totiž již několik let vizuálně nepříliš originální a nebudou zřejmě sloužit jako inspirace ostatním. Jako pozadí obvykle používám vlastní fotografie, které k tomuto účelu již “vyrábím”. Ty, které považuji za pěkné, nabízím k dispozici na Flickru, ale pár jich mám ještě v záloze. Článek pokračuje