Vydána Beta2 verze Mandriva Linuxu 2011

Po jistých zdrženích a útrapách byla s týdenním zpožděním vydána Beta2 verze Mandriva Linuxu 2011. Na vině bylo několik chyb, které se objevily těsně před plánovaným vydáním. Jako v dřívějších verzích, i nyní jsou vydána dvě DVD, která fungují jak v LiveDVD režimu, tak klasickém instalačním. DVD obsahují pouze prostředí KDE, nikoli GNOME, jak jsme byli zvyklí do verze 2010.2. To se nyní musí doinstalovávat zvlášť z repozitářů.

Nově obsahuje například LibreOffice 3.3.0, Kernel 2.6.38.3 a nebo GCC 4.6.0, tedy nové verze jádra a GCC. Co ale uživatele zajímá více, je např. nový “vítací” program (welcome and luncher app.), nový panel, login manager a nebo grafické téma.

Změna délky cyklu vydávání Mandriva Linuxu

Spolu s vydáním Mandriva Linuxu 2011 bude také změněna oficiální politika vydávání distribuce — vydávací cyklus se prodlouží na jeden rok — tedy bude pouze 2011 a nikoli 2011 + .Spring verze. Jaký to bude mít dopad na kvalitu distribuce (předpokládá se vyšší kvalita díky delší době testování) se uvidí, ale předpokládá se silné zvýšení kvality. Jestli budou do oficiálních aktualizací přidávány i velké aktualizace např. KDE se zatím diskutuje.