Liberix vás zve na setkání milovníků Linuxu

V Ostravě-Porubě se v sobotu 7.5.2011 koná setkání příznivců a nadšenců svobodného softwaru s názvem Ubuntu Natty Release Party, které začíná v 10:00 a končí v 15:00.

Akce se koná na Základní škole J. Valčíka 4411 v Ostravě-Porubě, která Ubuntu hojně používá.  Pro bližší informace se podívejte na web Ubuntu Natty Release Party, který obsahuje podrobné údaje o tom, jak se na místo dostanete. Jsou tam také informace o programu. Na akci budou k dispozici i cd se zbrusu novou verzí Ubuntu 11.04. Přijďte, vstup je zdarma!

Liberix, který mimo jiné spravuje a zajišťuje obsah webu MandrivaLinux.cz, se podílí na přípravách i této akce. Oslavíme společně dubnové vydání linuxové distribuce Ubuntu 11.04 a připojíme se tak k podobným akcím v ostatních městech světa. I přesto, že nejde o Mandriva Linux, velmi rádi se tam s vámi setkáme a společně si popovídáme o Linuxu.

Mageia — vytlačí Mandriva Linux?

Před nedávnem vydali lidé z projektu Mageia první verzi jejich nové distribuce — Alpha 1 Mageia. Mageia je fork projektu z distribuce Mandriva Linux, mé nejoblíbenější linuxové distribuce. Mandriva Linux byl první systém, na kterém se mi podařilo rozběhat wifi (BroadCom), a proto jsem u ní před dlouhými lety zůstal. Nyní jsem ovšem na vážkách: nový fork z Mandriva Linuxu — Mageia — se snaží jít více komunitní a otevřenou cestou. Článek pokračuje