Vyšla nová “desetinková” verze Kdenlive 0.8.0

Nelineární editor videa Kdenlive se po více jak půl roce vývoje dočkal verze 0.8.0. Vývojáři se pokusili opravit většinu starých chyb a pročistit tak bugzillu. Kdenlive 0.8.0 by tak měl být velmi stabilní. A co všechno můžete s Kdenlive tvořit? Jedná se o komplexní nástroj pro správu a editaci videa v prostředí KDE. S Kdenlive může stříhat videa, přidávat efekty. Kdenlive zvládá pracovat s velkým množstvím formátů včetně HD videa.

Jak na přidání Kdenlive 0.8.0 do vašeho počítače? Přidejte si do svého systému Peťošův repozitář a ve správci softwaru najděte balíček kdenlive, který nainstalujete. To je vše. Doufám, že s pomocí Kdenlive si sestříháte svá videa z dovolených a prázdnin, které se mnohým blíží.

Nejen herní novinky v Peťošově repozitáři

Jak jsem poměrně nedávno psal, tak se v mém repozitáři objevily nové balíčky, ovšem oproti původnímu příspěvku je jejich počet vyšší. Několikanásobně. Přiznávám, že většina z nich vznikla “na objednávku” — jeden můj dobrý přítel mě požádal a já vyhověl. Přeci jen mi tvorba průměrného RPM balíčku trvá pár minut. Bohužel, balíčky pro python průměrné nejsou, takže se to protáhlo a nebylo to tak rychlé, jak jsem doufal. Python je totiž věc, kterou strašně nemám rád — ručně vyhledávat všechny závislosti, mnohdy nejsou dokumentovány… No, ale tak snad se mi povedlo odchytit všechny. Článek pokračuje