Mageia vydala Beta 1 verzi distribuce

Projekt Mageia, který jak jistě víte, je forkem Mandriva Linuxu, má hotovy ISO obrazy testovací verze Beta 1 a již nyní se objevují na zrcadlech první ISO obrazy. Kolekce médií se rozrostla o “dual” verzi — tedy jedno CD, na kterém je připraven jak 32, tak 64bitový systém, přičemž stahujete pouze asi 700 MB.

Dual verze (jak v Mandriva Linuxu, tak v Mageji,  je určená pro pokročilé uživatele a začínající uživatel by měl použít DVD verzi určenou pro jeho architekturu a nebo LiveCD!

Stále platí, že se jedná o testovací verzi připravované distribuce a jako taková by neměla být instalována na produkčním počítači (tj. počítači, který běžně používáte k práci), ale buďto do VirtualBoxu a nebo na “hrací počítač”, pokud tedy doma něco takového máte… 🙂

Pokud chcete stahovat, můžete použít české zrcadlo:

Dále můžete použít Torrent pro stažení všech výše uvedených obrazů. Poslední možností instalace je pro opravdové profesionály — 60MB bootovatelné obrazy pouze s instalátorem (opět ve 32bit i 64bit verzi).

Oproti verzi Alpha2 přichází např. s KDE4.6.1 či českými lokalizačními balíčky pro LibreOffice.

Připravil jsem pro vás český LibreOffice do Mandriva Linuxu — přečtěte si článek.

Edit: poté, co jsem uveřejnil tuto novinku, vyšlo i oficiální oznámení, kde se mj. na čtvrtek slibuje i verze s LiveCD.

Project Mageia již není bez domova

“Domove, sladký domove,” zní nadpis nejnovějšího příspěvku v blogu projektu Mageia. Dovídáme se z něj, že Mageia, až do této chvíle bez hardwarového zabezpečení, má od nynějška hosting. Ten poskytuje Francouzský poskytovatel internetu IELO.net.

Team Mageia nyní připravuje nákup hardwaru — disků, serverů apod., které by měly být během týdne nainstalovány a pak (jak sami píší “konečně”) začne Mageia žít “naplno”.