GNOME se stěhuje do contrib repozitáře

GNOME bude v Mandriva Linuxu přesunuto z repozitáře main do contrib — aktualizace nebudou již tak silně hlídané core-teamem, ale GNOME bude udržováno především komunitou. Nic významného to v tuto chvíli není — komunitně je udržováno i např. Xfce, které pracuje zcela spolehlivě.

Důvod je prostý — Mandriva Linux se chce profilovat jako distribuce, s nejlepší implementací grafického prostředí KDE4, proto přesouvá své lidské zdroje právě na toto prostředí a GNOME předává komunitním maintainerům.

GNOME Do — Spouštějte s mrknutím oka

Snad každý z vás někdy pracoval s internetovým prohlížečem Mozilla Firefox a tak jistě znáte jeho příjemnou vlastnost, kdy Firefox, píšete-li do adresového řádku „fulltextově“, vyhledává v záložkách a v dříve navštívených stránkách. Taktéž jste si jistě všimli, že se Mozilla Firefox rychle „učí“, takže stránky, které navštěvujete často, se v jeho nápovědách dostávají stále výše. Až poněkolikáté již při napsání několika prvních písmen „uhodne“ tu správnou stránku. Nějak podobně funguje program GNOME Do (v dalším textu budu program nazývat jednoduše Do). Možná jste podobný program už někde zahlédli, autoři se hlásí k inspiraci podobnými aplikacemi – Quicksilverem z operačního systému Mac OS X a programem původem z GNOME – GNOME Launch Boxem. Článek pokračuje