Malá hra v Peťošově repozitáři, spousta zábavy ve vašem počítači

Pokud si rádi čas od času zalétáte a FlightGear vám připadá nudný, protože neplníte žádné úkoly, můžete sáhnout po hře Search and Rescue. Jako pilot záchranářského vrtulníku americké pobřežní stráže létáte, zachraňujete tonoucí či horaly. Hra má překvapivě dobře propracované a komplexní ovládání blížící se skutečnosti. Pokud si chcete hru zahrát, jednoduše v mém repozitáři vyhledejte balíček searchandrescue, nainstalujte a poté buďto z nabídky Hry a nebo příkazem SearchAndRescue hru spusťte. Snad se pobavíte 🙂 Při hraní doporučuji (více než vřele) vlastnit “zábavný klacík” zvaný joy-stick.

Search and Rescue

Search and Rescue

Vrtulník pobřežní stráže

Vrtulník pobřežní stráže

V případě, že vám nepracuje zvuk, překontrolujte si jeho nastavení. Občas po instalaci bývá vypnutý a i přes chybovou hlášku funguje.

Smokin’ Guns — Counter-Strike na Divokém západě

Poslední minuta do poledne, slunce praží do rozpálené země a kapky potu stékají po tvářích. Ve vzduchu je cítit napětí, nikdo z přihlížejících, stojících na zápražích domů prašné ulice, ani nedutá. Jen odněkud ze stájí se ozývá ržání koně od jízdní pošty a ze salónu zní ozvěna starého klavíru, kde si starý pianista zkouší svůj part k večernímu kankánu. Pozornost celého města se upírá ke dvěma mužům, stojícím na hlavní cestě. Modrooký dlouhán a svalnatý Mexičan tu stojí proti sobě. Než Dolores, sledující ulici z okna Salónu na Hlavní ulici, mrkne, zazní rána a Mexičan se kácí k zemi. Jediný, kdo má ze souboje radost, je Carlos, místní truhlář, tesař a velkododavatel rakví – v poslední době vyrábí jednu rakev za druhou. A zítra zajisté udá další. A vše platí město – prostě Divoký západ je nebezpečný. Článek pokračuje