Skvělá vesmírná hra zdarma pro vás

Máte rádi hry z vesmíru? Pamatujete na recenzi 3D hry Vendetta Online a chtěli byste podobnou hru zdarma? Poté pro vás mám dobrou zprávu. Připravil jsem RPM se hrou Naev. Naev je vesmírná 2D střílecí a obchodní hra — létáte po vesmíru, kupujete, prodáváte, střílíte a v některých případech i loupíte: aneb plníte mise všemožného charakteru ve velmi rozsáhlém vesmíru. Rozdíl oproti hře Vendetta Online je především v tom, že se nejedná o hru více hráčů (MMORPG) a vesmír je modelován ve 2D, nikoli 3D.

Jako vždy je připravena položka v Mandriva Menu, takže nebudete bloudit a hru rychle spustíte v kategorii Hry|Arkády. Ačkoli se jedná o Beta1 verzi, hra mi zatím nepadá a připadá mi velmi stabilní. Vývoj hry neustále pečlivě sleduji a další aktualizace budu připravovat hned, jak vyjdou.

Hru jednoduše nainstalujete instalací balíčku naev z mého repozitáře.

Zajímavá přednáška o hrách (nejen) na Linuxu

Na Flourish Conferenci, která proběhla začátkem dubna v Chicagu, proběhla velice zajímavá přehledová přednáška o hrách a open source.

V jedné hodině probere hry od asi nejstarší hry Zorg Cavern, Wolfenstein, Duke Nukem 3D a nebo Quake či Unreal Tournament engine, kde byly uvolněny zdrojové kódy, až po obrovský úspěch game-packu pěti her Humble Indie Bundle vydělal více než 1.2 milionu dolarů a HIB2 dokonce 1.8 milionů. Přednášku, která opravdu stojí za zhlédnutí, vám přinášíme i my.

Jedinou vadou na kráse této úžasné přednášky je nutnost vládnutí jazykem anglickým.

Pokud se vám video nezobrazuje, zkuste reload a/nebo kliknout do prázdného prostoru výše. Nevim proč, ale někdy mě to zlobilo a video se hned neukázalo…