Změny na naší wiki

Wiki na našich stránkách prochází v posledních dnech výraznou rekonstrukcí. Yullaw — jeden ze správců wiki — se pustil do přepracování wiki dle koncepce s využitím namespaces. Nový koncept wiki, který byl navržen na posledním Mandriváckém srazu v Brně, by měl přinést větší přehlednost na wiki a jednoduché odkazování.

Například odkaz pro stažení nejnovější verze Mandriva Linuxu je http://wiki.mandrivalinux.cz/download bez ohledu na aktuální verzi. Odkaz na stažení konkrétní verze je http://wiki.mandrivalinux.cz/:2010.1:download — tedy před stránku s download se vloží číslo verze oddělené dvojtečkou.

Přehled posledních změn si můžete prohlédnout na “changelogu“. Novou koncepci shrnuje stránka wiki:struktura.

Zim — wiki na vašem počítači

Zim je program pro snadné zaznamenání nejrůznějších informací, přičemž intuitivním způsobem umožňuje propojování jednotlivých poznámek hypertextovými odkazy a strukturování zaznamenaných informací. Popis funkcí programu vám možná připomíná systém na Wikipedii a máte pravdu – Zim je rovněž založen na konceptu wiki. Tento program je však na rozdíl třeba od MediaWiki (známé z Wikipedie) určen nikoliv pro použití na Internetu, nýbrž lokálně na počítači. Koncept wiki je zachován, místo do webových stránek však program informace ukládá do lokálně uložených textových souborů. Článek pokračuje