ROSAlabs spoušní noční buildy Mandriva Linuxu

Ruští programátoři ze společnosti ROSAlabs, která se poměrně významně spolupodílí na konečném vzhledu distribuce Mandriva Linux 2011, se rozhodli pro spuštění nové služby uživatelům — ke (v jiných distribucích poměrně oblíbeným) nočním buildům. Z webu společnosti nyní můžete stáhnout instalační ISO obrazy k připravovanému Mandriva Linuxu 2011, které jsou každou noc aktualizovány na nejnovější sestavu balíčků. Jednoduše byste tak měli mít možnost okamžitě nainstalovat nejnovější vývojovou verzi Mandriva Linuxu 2011.

Ti, kteří mají vývojovou větev Mandriva Linuxu 2011 již nasazenou tuto službu neupotřebí — je přeci jednodušší provést aktualizaci 😉 Tuto novinku ocení především testeři, vývojáři a lidé připravující recenze — mohou ověřit, jestli a jak jsou opravovány nejrůznější chyby vždy s jednoduchou instalací.

Přímý link na zrcadlo:

Mageia vydala první Alpha 1 verzi

Mageia, fork z Mandriva Linuxu vyvíjený bývalými vývojáři z firmy Mandriva, právě oznámila vydání první Alpha 1 verzi. Na běžných zrcadlech by se měly brzy začít objevovat jednotlivé obrazy: 32- a 64bitové DVD. Kdo čeká na živé CD, dočká se v příštím vydání Alpha 2 či Beta.

Vše to je výsledkem půlroční tvrdé práce; přesto to není připraveno pro použití mezi uživateli. Vydané ISO znamená:

  • Mageia má vlastní repozitář s vyčištěnými balíčky a politikou,
  • Mageia má vlastní funkční build systém (který běží),
  • Baliči vytvořili asi 4800 balíčků,
  • Mageia má připraveny základní operační systém.

Další informace, jako například i varování před nasazením na produkční stroj, se dočtete v blogpostu na stránkách projektu Mageia.