Opět funkční build-cluster kenobi

Kenobi, build cluster Mandriva Linuxu, prochází v poslední době odtučňovací a zeštíhlovací kůrou. Cluster například opustila Klodia, která zabírala až příliš prostoru serverovně. V průběhu včerejška a dneška byla Klodia odvezena a místo ní vložen stroj nový.

Zatím se rokuje o jméně — každý vývojář by si přál, aby se jmenoval jako jeho současná přítelkyně (vyberme například Juanita a nebo Dolores).

Uzel n6, jak se nový stroj v tuto chvíli jmenuje, je 2 jádrový 64bitový server se 4 GiB operační paměti. Od dnešní šesté hodiny večerní byla serverovna opět uzavřena, všechny uzly spuštěny a repozitáře se začínají plnit aktualizacemi.

Esmska, FatRat a BleachBit brzy v oficiálních repozitářích

Brzy se do oficiálních repozitářů dostanou našim čtenářům dobře známé programy Esmska, FatRat a BleachBit. V tuto chvíli celý cooker a kenobi (build-cluster Mandriva Linuxu) stojí kvůli údržbě a nové verzi GCC, ale jakmile bude vše hotovo, objeví se balíčky prvně v repozitářích Cookeru a následně i v BackPort zdrojích pro Mandriva Linux 2010 Spring. Další balíček, který připravuji, aby rozšířil oficiální repozitáře, je wibom a velké množství python-balíčků. Co bude dál se uvidí.