Alpha verze Mageia bude během prosince

Lidé z projektu Mageia — forku z Mandriva Linuxu založeného bývalým EdgeIT týmem z Mandriva S.A. — by rádi v průběhu prosince připravili a uveřejnili první alpha verzi distribuce. Všechny části build-systému jsou připraveny — LDAP bude použito pro jednotné přihlašování do všech systémů, Iurt pro správu RPM balíčků — jednotný systém pro build 32 a 64 bitových balíčků a nástroj repsys pro správu repozitářů. Všechny tyto nástroje byly  vyvinuty v Mandrivě S.A. (a z velké části vyvinuté právě týmem EdgeIT).

Uplynulý týden v projektu Mageia

Projekt Mageia — asi nejrychleji se vyvíjející distribuce založená bývalými vývojáři Mandriva Linuxu — má za sebou poměrně náročný týden. Co se všechno událo?

  • Byly uveřejněny “hodnoty Mageia” — tedy seznam toho, v co Mageia a její vývojáři věří. O tomto seznamu jsem vás informoval asi před hodinou.
  • Asociace Mageia.org, která bude spravovat celý projekt Mageia.
  • Práce týmů — začaly pracovat některé další týmy.
  • Mageia forum — je plně spuštěno a funkční zatím na vzdáleném serveru, poháněné phpBB 3. Pracuje se na propojení fóra s LDAP, aby komunita měla jen jedno heslo všude (podobně jako na mandriva.com).
  • Build systém — zatím se plánuje nejlepší postup, takže build-tým čeká. Jakmile se ale rozhodne kde, co, jak atd., bude nasazen server a nakonfigurován.
  • Centralizovaná autentifikace — jak bylo napsáno výše, bude vše propojeno přes již běžící LDAP server — bude stačit jedno heslo všude (SVN, QA, forum, …)

Plné znění si můžete přečíst v originále na stránkách projektu.