Mageia je nyní dostupná na CD

Projekt Mageia nedávno vydal DVD obrazy instalačních médií Beta2. A už tehdy slibovali vydání CD verze. Ta je nyní k dispozici. Jsou to dvě LiveCD — jedno LiveCD s grafickým prostředím KDE a jedno LiveCD s prostředím GNOME. Bohužel není přítomný náš mateřský jazyk čeština a ani mateřština bratrů Slováků. Přesto jsou LiveCD dalším krokem k hotové finální verzi distribuce Mageia.

Stahovat můžete z příslušné stránku na serveru Mageia.org. Verze s češtinou/slovenštinou bude připravena až ve finálním vydání.

Stále platí upozornění, že se jedná o vývojovou verzi a není vhodná pro ostré nasazení na produkční počítače.

Vydán Mandriva Linux ONE 2010 Spring s prostředím Xfce

Komunitní edice Mandriva Linux 2010 Xfce je konečně hotova a nahrána na servery. Oficiální XfceLive2010 Spring a pokud jste fandové právě tohoto grafického prostředí, tak toto musíte mít: Stahujte ISO soubor (a MD5 kontrolní součet)! Xfce 4.6, Firefox, Thunar, Exaile, ePDFViewer,  či Ristretto na vás čekají. Je lehké, je krásné, je živé… Je to Xfce!

Kromé nových aplikací obsahuje i drobné změny, například ve výběru pozadí jsou mimo běžných “Mandriváckých” i obrázky ze Soutěže o nejlepší pozadí. Klasická startovní znělka Mandriva Linuxu byla vyměněna za klidnější a více “pohodovou”, jak sami autoři píší. Změn je mnohem více, nebojte se je prozkoumat! A to vše je samozřejmě česky!!!

Pozor, jedná se o komunitní a tedy oficiálně nepodporované verze!!