Byla vydána nová verze Mandriva Linuxu 2011

Firma Mandriva po mnoha měsících odkladů a více jak jeden rok poté, kdy vyšla poslední stabilní verze, uvádí novou verzi distribuce Mandriva Linux — 2011. Pracoval na ní především ruský tým ve společnosti ROSALabs a změn je opravdu požehnaně. Od nové filosofie přes instalaci (kde de facto neexistuje instalátor), přechod na RPM5 či nový init systemd a nakonec i nové grafické téma, kdy ROSALabs přepracovalo všechny ikony všech známých programů. Opět připravujeme obsáhlou recenzi, nyní zatím jen několik odkazů:

Stahujte

ROSAlabs spoušní noční buildy Mandriva Linuxu

Ruští programátoři ze společnosti ROSAlabs, která se poměrně významně spolupodílí na konečném vzhledu distribuce Mandriva Linux 2011, se rozhodli pro spuštění nové služby uživatelům — ke (v jiných distribucích poměrně oblíbeným) nočním buildům. Z webu společnosti nyní můžete stáhnout instalační ISO obrazy k připravovanému Mandriva Linuxu 2011, které jsou každou noc aktualizovány na nejnovější sestavu balíčků. Jednoduše byste tak měli mít možnost okamžitě nainstalovat nejnovější vývojovou verzi Mandriva Linuxu 2011.

Ti, kteří mají vývojovou větev Mandriva Linuxu 2011 již nasazenou tuto službu neupotřebí — je přeci jednodušší provést aktualizaci 😉 Tuto novinku ocení především testeři, vývojáři a lidé připravující recenze — mohou ověřit, jestli a jak jsou opravovány nejrůznější chyby vždy s jednoduchou instalací.

Přímý link na zrcadlo: