Vydána Beta2 verze Mandriva Linuxu 2011

Po jistých zdrženích a útrapách byla s týdenním zpožděním vydána Beta2 verze Mandriva Linuxu 2011. Na vině bylo několik chyb, které se objevily těsně před plánovaným vydáním. Jako v dřívějších verzích, i nyní jsou vydána dvě DVD, která fungují jak v LiveDVD režimu, tak klasickém instalačním. DVD obsahují pouze prostředí KDE, nikoli GNOME, jak jsme byli zvyklí do verze 2010.2. To se nyní musí doinstalovávat zvlášť z repozitářů.

Nově obsahuje například LibreOffice 3.3.0, Kernel 2.6.38.3 a nebo GCC 4.6.0, tedy nové verze jádra a GCC. Co ale uživatele zajímá více, je např. nový “vítací” program (welcome and luncher app.), nový panel, login manager a nebo grafické téma.

Mageia i Mandriva Linux — cooker nasadili dnes vydané KDE 4.6.2

Ať již bedlivě sledujete projekt Mageia, nebo připravovanou verzi Mandriva Linuxu 2011 ve vývojové větvi cooker (a nebo oba dva projekty), jistě vás potěší, že v obou dvou se připravuje i nejnovější verze grafického prostředí KDE — 4.6.2, které bylo dnes vydáno. V mageia projektu již jsou všechny balíčky zařazeny ve frontě pro zpracování, v Mandriva Linuxu se balíčky zatím pouze připravují.

Chcete-li se dozvědět, jak vzniká balíček pro Mandriva Linux, podívejte se na článek, který jsme uveřejnili v pondělí. Je sice o soukromém build-stroji a repozitáři, ale nástroje používané při tvorbě balíčků jsou totožné.

Pokud používáte některou z těchto distribučních větví, očekávejte tedy v brzké době aktualizaci 🙂 Tato verze především opravuje drobné chyby a doplňuje lokalizaci.