Nové tváře v Mandriva S.A.

Do francouzské společnosti Mandriva S.A. se vrací několik bývalých vývojářů. Jako první nechť je zmíněn Neoclust — Nicolas Lécureuil, který je zpět v týmu starajícím se o KDE. Pokud vám jeho jméno nic neříká, tak vězte, že to byl právě Neoclust, kdo připravoval balíčky s KDE pro Mandriva Linux a ukládal je na server KDE.org. Tento velmi zkušený vývojář se opět připojuje a začíná pracovat.

Krom Neoclusta jsou noví zaměstnanci společnosti Alexandre Müller, Alexandre Possebom, Wiliam Alves de Souza a Guilherme Moro. Alexandre Müller pracoval v Mandrivě už v roce 2005 a po pěti letech se vrací zpět. On i Alexandre Possebom budou nadále pracovat na OEM produktech a produktové podpoře. Wiliam je hacker v C a Pythonu. A konečně Guilherme Moro bude pracovat na úpravách jádra.

Mandriva S.A. vydala oficiální prohlášení

Po dlouhé (snad ne moc dlouhé) době vydala firma Mandriva S.A. oficiální prohlášení o budoucnosti distribuce Mandriva Linux. Nyní jen v několika bodech to nejpodstatnější. Mandriva Linux zůstane otevřený pro všechny uživatele, od začínajících až po ty nejpokročilejší — Mandriva Linux se bude vyvíjet i nadále.

  • Nejbližší vydaná distribuce Mandriva Linuxu bude 2011 Spring – letos na podzim nová verze nevyjde!
  • Mandriva Linux bude zaměřen především na prostředí KDE (chce mít nejlepší podporu KDE na světě 😉 ).
  • Bude vydána speciální verze Mandriva Linuxu se zaměřením na výukové programy.
  • Bude verze pro tablety (MeeGo), je plánováno přepracování on-line obchodu (store).
  • Bude najmuto 7 vývojářů z Brazílie (až 20 příští rok), 5 z Francie a několik z Ruska (až 15 lidí, většinou na QA).
  • Mandriva S.A. slibuje lepší komunikaci s komunitou (jeden člověk bude placen pro komunikaci s komunitou neplacených vývojářů a maintainerů).