Vysvětlení masivního odchodu vývojářů

Dnes další vývojář Mandriva Linuxu na konferenci oznámil, že odchází z vývoje a Mandriva S.A. Nicolas pracoval především na integraci prostředí KDE4 do Mandriva Linuxu a i jeho zásluhou je KDE4 v Mandriva Linuxu takové, jaké je. Z diskuze vyplynul ovšem i důvod tohoto masivního opouštění Mandrivy — je jím uzavření Edge-IT, jedné ze složek firmy Mandriva S.A., která se zabývala právě on-edge vývojem (nasazování novinek do distribuce).

Vedení firmy se po změně majitelů (akcionářů) zatím nevyjádřilo ohledně dalšího směřování společnosti – oficiální vyjádření je slíbeno až na konec září. Nejistota se projevuje i v postoji vývojářů proto držíme Mandrivě palce a doufáme, že se o dalším směřování společnosti i distribuce dozvíme co nejdříve.

Zůstane někdo v Mandrivě…?

Ani ne půl hodinu po posledním oznámení odchodu jednoho vývojáře, Oblina, se na konferenci vývoje Mandriva Linuxu cooker@ objevil druhý, podobně znějící text, kde Christophe Fergeau oznamuje odchod. Nabízí se otázka, kdo z placených vývojářů zůstane v Mandriva S.A. a jaký vliv bude mít odchod těchto klíčových lidí pro distribuci. Christophe se staral o zásadní komponenty Mandriva Linuxu, jako je balíček rpm, urpmi, gcc, grub a nebo Drak3D. Věříme, že tyto zásadní balíčky nezůstanou bez maintainera a odchod klíčových lidí se nijak nedotkne distribuce.