Skvělá vesmírná hra zdarma pro vás

Máte rádi hry z vesmíru? Pamatujete na recenzi 3D hry Vendetta Online a chtěli byste podobnou hru zdarma? Poté pro vás mám dobrou zprávu. Připravil jsem RPM se hrou Naev. Naev je vesmírná 2D střílecí a obchodní hra — létáte po vesmíru, kupujete, prodáváte, střílíte a v některých případech i loupíte: aneb plníte mise všemožného charakteru ve velmi rozsáhlém vesmíru. Rozdíl oproti hře Vendetta Online je především v tom, že se nejedná o hru více hráčů (MMORPG) a vesmír je modelován ve 2D, nikoli 3D.

Jako vždy je připravena položka v Mandriva Menu, takže nebudete bloudit a hru rychle spustíte v kategorii Hry|Arkády. Ačkoli se jedná o Beta1 verzi, hra mi zatím nepadá a připadá mi velmi stabilní. Vývoj hry neustále pečlivě sleduji a další aktualizace budu připravovat hned, jak vyjdou.

Hru jednoduše nainstalujete instalací balíčku naev z mého repozitáře.

RawTherapee ve verzi 3.0 Alpha1 — další meta padla

Program pro zpracování fotografií RawTherapee je opět v Mandriva Linuxu v nejnovější verzi. Slyšte pověst o dlouhé cestě od zdrojáku k balíku. V tomto krátkém (?) článku vám prozradím, proč to trvalo tak neuvěřitelně dlouho, než jsem byl s to sestavit nejnovější verzi tohoto výborného editoru RAW fotografií. Ale postupně…

Článek pokračuje