Sticky: Mandriva Linux 2010 Spring – Distribuce z Francie zraje jako víno

Co nám přináší nejnovější verze distribuce Mandriva Linux s označením 2010 Spring? Více jak dva měsíce jsem tuto verzi testoval a zkoušel. Krom velkého množství nahlášených (a následně opravených) chyb byl důvod dvojí – první: s Ivanem Bíbrem připravuji další knihu k Mandriva Linuxu, a poté chci přinést co nejkvalitnější recenzi pro vás, stejně jako v dřívějších verzích. A co kvalita? Pro ty nejvíce netrpělivé řekněme: výborná, snad nejlepší, co kdy z firmy Mandriva S.A. vyšlo. Vydání bylo dokonce odloženo o více jak měsíc a mimo plán byla vydána ještě jedna testovací verze – verze RC2 – a to jen proto, aby bylo vše, pokud možno, bez chyb. Článek pokračuje

Mandriva Linux 2010 Spring RC ke stažení

Finální verze je plánována na 3. června 2010. Přichází poslední vývojová RC verze Mandriva Linuxu 2010 Spring, kterou si můžete stáhnout jako iso obraz na všech veřejných zrcadlech.

K dispozici máte tyto možnosti:

Free:

  • DVD, 32b a 64b s tradiční instalací
  • CD duální, 32 a 64b s tradiční instalací

ONE:

  • live CD s prostředím KDE (4x CD) nebo GNOME (2x CD) pro různé jazyky včetně patentovaných ovladačů

Vývojáři ujišťují, že obrazy iso důkladně testovali na různém hardwaru i na virtuálních strojích. Nemělo by tedy docházet k zásadnějším problémům.

Pro podrobnější informace se podívejte na poznámky k vydání Mandriva Linuxu 2010 Spring. Další detaily o jarní verzi si můžete přečíst na wiki stránce a seznámit se s plánem jejího vydání a technickou specifikací.