V Cookeru Mandriva Linuxu probíhá údržba databáze

Jak jsme vás v pátek informovali, tak nový šéf cookeru je Eugeni Dodonov, který se jí chopil s vervou. Jeho první krok je úklid a údržba databáze v Cookeru. Velká část balíčků je bez maintainerů, někteří maintaineři jsou již neaktivní, jiní udržují i balíčky, které patří jiným (neaktivním). Eugeni se rozhodl pro vyčištění databáze od těchto “mrtvých duší” — neaktivních maintainerů. Do dvou týdnů musí všichni maintaineři provést v tom svém balíčku aspoň nějaký commit (odeslat nějakou změnu), jinak jim budou balíčky odebrány. Dále se musí na konferenci k tomu svému balíčku přihlásit.

Já sám mám na starosti balíčků málo, ale lidé, co se starají o 200 balíčků se nejspíše upíší. Ještě horší to bude pro Eugeniho, který musí každý konferenční mail procházet a sjednocovat maintainer–balíček. Bohužel, tato práce je nutná součást restrukturalizace s novým šéfem.

Pro běžného uživatele to znamená jediné: Cooker má nového šéfa, znovu se rozjede vývoj distribuce a příprava dalšího vydání Mandriva Linuxu!

Mandriva Cooker má nového vedoucího

Cooker je v Mandriva Linuxu vývojová větev, která se stará o zařazení novinek do distribuce, jejich testování. Z Cookeru poté vychází vždy finální vydání Mandriva Linuxu. Poté, co byl rozpuštěn Edge-IT tým (vzpomeňme na Anne Nicolas a mnohé další) byl cooker bez vedení, protože právě o jeho vedení se starala Anne Nicolas (spolu s Michaelem Schererem). Až do dneška, kdy byl jmenován nový šéf: Eugeni Dodonov — Brazilec, doktor počítačových věd a schopný vývojář. Eugenimu přejeme na nové pozici hodně štěstí.

Zdroj: blog.mandriva.com