Skvělá vesmírná hra zdarma pro vás

Máte rádi hry z vesmíru? Pamatujete na recenzi 3D hry Vendetta Online a chtěli byste podobnou hru zdarma? Poté pro vás mám dobrou zprávu. Připravil jsem RPM se hrou Naev. Naev je vesmírná 2D střílecí a obchodní hra — létáte po vesmíru, kupujete, prodáváte, střílíte a v některých případech i loupíte: aneb plníte mise všemožného charakteru ve velmi rozsáhlém vesmíru. Rozdíl oproti hře Vendetta Online je především v tom, že se nejedná o hru více hráčů (MMORPG) a vesmír je modelován ve 2D, nikoli 3D.

Jako vždy je připravena položka v Mandriva Menu, takže nebudete bloudit a hru rychle spustíte v kategorii Hry|Arkády. Ačkoli se jedná o Beta1 verzi, hra mi zatím nepadá a připadá mi velmi stabilní. Vývoj hry neustále pečlivě sleduji a další aktualizace budu připravovat hned, jak vyjdou.

Hru jednoduše nainstalujete instalací balíčku naev z mého repozitáře.

Vendetta-online: Vy a vaši nepřátelé v hlubokém vesmíru

Říkali jste si, jaké by to bylo, být ve vesmíru; mít vlastní loď se silným motorem, plnou raket, torpéd a přepravovaného nákladu? Ve vesmíru plném různých hvězdných soustav, červích děr, nepřátel i přátel (aspoň pro tu chvíli)? Pojďte se podívat do světa Vendetta-online, online MMORPG, tedy Massively Multiplayer Online Role-Playing Game, v překladu Online hra s vývojem postavy pro velké množství lidí. Článek pokračuje