Změny na naší wiki

Wiki na našich stránkách prochází v posledních dnech výraznou rekonstrukcí. Yullaw — jeden ze správců wiki — se pustil do přepracování wiki dle koncepce s využitím namespaces. Nový koncept wiki, který byl navržen na posledním Mandriváckém srazu v Brně, by měl přinést větší přehlednost na wiki a jednoduché odkazování.

Například odkaz pro stažení nejnovější verze Mandriva Linuxu je http://wiki.mandrivalinux.cz/download bez ohledu na aktuální verzi. Odkaz na stažení konkrétní verze je http://wiki.mandrivalinux.cz/:2010.1:download — tedy před stránku s download se vloží číslo verze oddělené dvojtečkou.

Přehled posledních změn si můžete prohlédnout na “changelogu“. Novou koncepci shrnuje stránka wiki:struktura.

Blíží se nový Mandriva Linux a Mandriva upravila Wiki

Jak již mnozí asi víte, blíží se nová verze Mandriva Linuxu: 2010.0. Zítra, tj. 22.10.2009 je plánováno internal release (vnitřní vydání pro vývojáře) a za týden 3.11 se objeví nová verze Mandriva Linuxu. Spolu s opravdu čilým ruchem na vývojářské konferenci, množstvím vyřešených chyb a ohromnou dávkou aktualizací balíčků v cookeru přichází další novinka: nová verze anglických stránek http://wiki.mandriva.com. Sice se jedná jen o hlavní a úvodní stránku, ale je to příjemná změna — nová stránka je přehlednější a esteticky pěknější 🙂