Vydán Mandriva Linux ONE 2010 Spring s prostředím Xfce

Komunitní edice Mandriva Linux 2010 Xfce je konečně hotova a nahrána na servery. Oficiální XfceLive2010 Spring a pokud jste fandové právě tohoto grafického prostředí, tak toto musíte mít: Stahujte ISO soubor (a MD5 kontrolní součet)! Xfce 4.6, Firefox, Thunar, Exaile, ePDFViewer,  či Ristretto na vás čekají. Je lehké, je krásné, je živé… Je to Xfce!

Kromé nových aplikací obsahuje i drobné změny, například ve výběru pozadí jsou mimo běžných “Mandriváckých” i obrázky ze Soutěže o nejlepší pozadí. Klasická startovní znělka Mandriva Linuxu byla vyměněna za klidnější a více “pohodovou”, jak sami autoři píší. Změn je mnohem více, nebojte se je prozkoumat! A to vše je samozřejmě česky!!!

Pozor, jedná se o komunitní a tedy oficiálně nepodporované verze!!

Můj software v Mandriva Linuxu — Co používá Vlastimil Ott

Moje desktopy jsou totiž již několik let vizuálně nepříliš originální a nebudou zřejmě sloužit jako inspirace ostatním. Jako pozadí obvykle používám vlastní fotografie, které k tomuto účelu již “vyrábím”. Ty, které považuji za pěkné, nabízím k dispozici na Flickru, ale pár jich mám ještě v záloze. Článek pokračuje